AcasăStiri DinamoDINAMO-Astra: Avem primul 11 trimis in teren de Cosmin Contra! Formula foarte...

DINAMO-Astra: Avem primul 11 trimis in teren de Cosmin Contra! Formula foarte ofensiva

Dinamo cauta prima victorie dupa seria de 5 infrangeri consecutive, o serie care pare fara iesire pentru echipa noastra.

Echipa noastra nu pare ca poate iesi din pasa proasta in care am intrat. Cu siguranta, banii nu sunt singurul motiv pentru care evolutia lasa de dorit, dar nici nu este de neglijat acest aspect. Cu toate acestea, noi pastram speranta in revenirea echipei, mai ales ca lotul, desi poate este putin dezechilibrat pe anumite posturi, asa cum remarca si Rednic, are suficienta valoare pentru a nu fi la coada clasamentului.

Acolo putem ajunge in aceasta seara daca suntem invinsi si de Astra Giurgiu, un duel restanta intre ultimele doua clasate din Liga I. O situatie atipica, Astra fiind si ea o prezenta constanta in play-off. Practic este un duel al sperantelor, deoarece echipa care invinge, poate sa mai spere putin la calificarea in play-off. Noi tot speram sa avem acea intrerupere a seriei negre, una care pare ca nu se mai opreste.

16 februarie 2020, Dinamo – FCSB 2-1 a fost ultimul succes bifat de ros-albi pe teren propriu in campionat. Au urmat patru rezultate de egalitate si cinci infrangeri! Doar o victorie au bifat giurgiuvenii in deplasare pe prima scena in actualul an calendaristic, pe 17 iulie, 4-0 la Medias, in rest au doua remize si sase partide pierdute.

10 dintre cele 19 goluri primite de Astra au fost incasate in prima repriza, interval in care Dinamo a inscris doar de doua ori. Cele doua echipe s-au mai intalnit in principala competitie interna de 36 de ori, de 12 ori s-au impus bucurestenii, de 14 ori au castigat giurgiuvenii, iar alte 10 jocuri s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Dinamo gazda: 18 meciuri – 7 victorii Dinamo – 6 remize – 5 succese Astra.

AVEM PRIMUL 11 TRIMIS DE COSMIN CONTRA:

Mejias Osorio- Geani Cretu, Ante Puljic, Abdoulaye Ba, Isma Lopez – Deian Sorescu, Paul Anton, Borja Valle , Camara Mesa  – Catalin Magureanu, Gueye Magaye

Rezerve: Roman Hinojo, Marko Ehmann, Adam Nemec, Valentin Borcea, Florin Bejan, Diego Fabbrini, Ahmed Bani, Janusz Gol, Garcia Aleix,

Arbitrul partidei: Florin Chivulete

 

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare