AcasăStiri Dinamo,,Dinamo are un ADN păstrat de echipă mare”

,,Dinamo are un ADN păstrat de echipă mare”

Dinamo începe să arate tot mai bine și au început să vină primele puncte după revenirea în SuperLigă.

Oamenii de fotbal au avut cuvinte de laudă la adresa echipei noastre după succesul cu Botoșani:

„Dinamo nu mai are 1-0 de la cabine, dar are trăirea, sentimentul că ar fi o echipă mare. S-ar putea ca forma asta, care nu are încă fondul, să o ajute să crească foarte rapid. Publicul este formidabil, antrenorul a înțeles mecanismul, cred că este cea mai bună dintre echipele slabe.

Rapid, în schimb, este cea mai slabă dintre cele mari din Superliga. Cine ar fi șocat dacă Dinamo ar obține trei victorii la rând? Nimeni! Dinamo are un ADN păstrat de echipă mare”, a afirmat Marius Mitran, la ProSport Live.

,Când am văzut mingea în poartă a fost o ușurare imensă. Am vorbit și la pauză, simțeam că trebuie să avem răbdare că vom câștiga, vom câștiga greu. În astfel de momente asta e cel mai important, să avem răbdare, să punem presiune. Am avut noroc cu fanii că ne-au împins de la spate.

În astfel de meciuri aportul lor este important. A fost un moment de bucurie, s-a descărcat multă adrenalină. Meritam golul acesta chiar dacă a venit târziu. Ușor ușor am împins către poarta lor. La vestiar a fost bucurie, băieții au suferit. A fost o descătușare, e un joc, 3 puncte care ne dau foarte multă încredere în viitor.

Mă bucur pentru ei că aveau nevoie. La pauză erau capetele plecate, această presiune că trebuie să dăm gol. A fost un meci dificil pentru fundașii centrali, Când ataci și joci cu linia de fund e un pericol de contraatac. Pentru ei a fost un meci dificil, dar cred că pentru toată echipa. I-am simțit bucuroși după meci” a declarat Burcă.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare