Dinamo are meci facil in Cupa Romaniei.

Stiri Dinamo

Scris de:

Turul 3 al Cupei României Betano, ediția 2022/23, are ca programare inițială ziua de miercuri, 14 septembrie, de la 16:30, și va aduce în competiție și celelalte formații din Liga 2 care nu intraseră până acum în joc.

Practic, avem la start în Turul 3 cele 29 de echipe calificate din Turul 2 (dintre care două câștigătoare ale Finalelor Regionale!) + 19 echipe din  L2.

Turul 3 – Cupa României Betano

  • CSM Satu Mare – CS Minaur Baia Mare
  • CS Gloria 2018 Bistriţa-Năsăud – FC Unirea Dej
  • CS Şoimii Lipova – CS Lotus Băile Felix
  • CSC Ghiroda și Giarmata Vii – SC Fotbal Club Ripensia Timișoara
  • CS Ocna Mureş – CS Unirea Ungheni 2018
  • CS Avântul Periam – CSC Dumbrăvița
  • CSM Jiul Petroşani – CSM Deva
  • ACS Flacăra Horezu – ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu
  • CSO Petrolul Potcoava – CSM Slatina
  • CSM Alexandria – AFC Progresul 1944 Spartac
  • AFC Dunărea 2005 Călărași – AFC Unirea 04 Slobozia
  • CSM Flacăra Moreni – CSA Steaua
  • CSM Reșița – Politehnica Timișoara
  • SC Popești-Leordeni – CS Concordia Chiajna
  • CS Afumați – Metaloglobus București
  • CS Blejoi – Gloria Buzău
  • Axiopolis Cernavodă – AFC Unirea Constanța
  • CS Viitorul Ianca – ACS Suporter Club Oțelul Galați
  • ACS SR Municipal Braşov – CSC 1599 Șelimbăr
  • ACS KSE Târgu Secuiesc – Fotbal Club Brașov
  • CS Aerostar Bacău – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
  • CS Ştiinţa Miroslava – Politehnica Iași
  • CSO Viitorul Darabani – Foresta Suceava
  • CS Tunari – SC Dinamo 1948

MESAJUL DINAMO1948 DUPĂ TRAGEREA LA SORTI

Dinamo debutează la Tunari în noul format al Cupei României

Turul 3 al Cupei României Betano, ediția 2022/23, are ca programare inițială ziua de 14 septembrie (16:30) și va aduce în competiție și echipele din Liga 2.

Dinamo 1948 va juca în deplasare cu CS Tunari (Liga 3), într-o singură manșă, programul complet al meciurilor fiind configurat prin împerechere geografică.

Iată, mai jos, tabloul turului 3:

CSM Satu Mare vs CS Minaur Baia Mare
CS Gloria 2018 Bistriţa-Năsăud vs FC Unirea Dej
CS Şoimii Lipova vs CS Lotus Băile Felix
CSC Ghiroda și Giarmata Vii vs SC Fotbal Club Ripensia Timișoara
CS Ocna Mureş vs CS Unirea Ungheni 2018
CS Avântul Periam vs CSC Dumbrăvița
CSM Jiul Petroşani vs CSM Deva
ACS Flacăra Horezu vs ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu
CSO Petrolul Potcoava vs CSM Slatina
CSM Alexandria vs AFC Progresul 1944 Spartac
AFC Dunărea 2005 Călărași vs AFC Unirea 04 Slobozia
CSM Flacăra Moreni vs CSA Steaua
CSM Reșița vs Politehnica Timișoara
SC Popești-Leordeni vs CS Concordia Chiajna
CS Afumați vs Metaloglobus București
CS Blejoi vs Gloria Buzău
Axiopolis Cernavodă vs AFC Unirea Constanța
CS Viitorul Ianca vs ACS Suporter Club Oțelul Galați
ACS SR Municipal Braşov vs CSC 1599 Șelimbăr
ACS KSE Târgu Secuiesc vs Fotbal Club Brașov
CS Aerostar Bacău vs AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
CS Ştiinţa Miroslava vs Politehnica Iași
CSO Viitorul Darabani vs Foresta Suceava
CS Tunari vs SC Dinamo 1948

Faza următoare este cea de play-off, programată pe 29 septembrie, când vor fi intra în competiție și primele cluburi de Liga 1.

loading...

Lasă un răspuns