AcasăCS DinamoDinamo aproape de un transfer de top la handbal!

Dinamo aproape de un transfer de top la handbal!

Echipa de handbal este aproape să aducă un super jucător.

Dinamo va juca în ediția 2023/2024 a întrecerilor continentale în EHF European League și vrea să o facă la cel mai înalt nivel. Tocmai de aceea caută să aducă și alți jucători de valoare pe lângă cei deja încorporați, pentru a atinge Final 4-ul competiției.

Luka Cindric, centrul Barcelonei din 2019 încoace, este la un pas de a se alătura campioanei României. Negocierile purtate cu clubul catalan pentru terminarea contractului – care se întindea până în 2025 – au intrat în linie dreaptă, a anunțat cotidianul El Mundo Deportivo. Această mutare face parte din măsurile luate de club pentru a recupera pierderile financiare suferite în ultimul timp.

Din informatiile noastre, negocierile au loc de mai multe saptamani si jucatorul ar putea ajunge la Dinamo, chiar daca echipa noastra nu evolueaza in Champions League. Cindric avea unul dintre cele mai mari salarii la Barcelona, aproximativ 30.000 de euro pe lună, motiv pentru care clubul a discutat cu agentul lui de acum două luni despre dorința de a-l elibera din contractul care era valabil încă doi ani.

43 de goluri a înscris Luka Cindric pentru Barcelona în sezonul trecut al Champions League, dintr-un total de 182 reușite la clubul catalan în competiția supremă începând din 2019

Conform Gazetei Sporturilor, croatul își dorește să vină la București, unde va lucra din nou cu Xavi Pascual, pe care l-a prins două sezoane la Barcelona, între 2019 și 2021.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare