Dinamo aproape de a semna cu un jucător de bandă.

Stiri Dinamo

Scris de:

Mircea Rednic a declarat dorește întăriri serioase pentru următoarea perioadă, unul dintre jucătorii doriți de Rednic este aproape de a semna cu alb-roșii.

Conform site-ului GSP.ro Nikolaos Kainourgio este aproape de a semna cu Dinamo. În vârstă de 23 de ani jucătorul grec a mai evoluat la  Aittitos Spaton, AE Sparți și Zulte Waregem.

Sursele Radio Dinamo1948 confirma informația oferită de gsp.

Sezonul trecut Kainourgios a evoluat 15 partide în prima liga belgiană la echipa Zulte Waregem pentru care a înscris două goluri. Kainougios a mai evoluat de-a lungul timpului la Aittitos Spaton și AE Sparti, iar în 2019 a fost convocat la echipa națională U21. Este jucător de picior stâng și evoluează de regulă în flancul stâng, dar la nevoie poate fi utilizat ca vârf central

,,Nu a fost atmosferă de derby, a fost o atmosfera frumoasă, meci frumos cu ocazii, situații de poartă, momente agresive, dar în sensul bun. Cred că a plăcut, puteau fi mai multe goluri, noi am avut mai multe ocazii, am fi meritat să câștigăm. E vorba și de șansă, Carnat și Deaconu au dat goluri extraordinare, cu UTA a deviat din spatele jucătorului direct la atacant. Trebuie să ne luptăm și cu ghinionul, trebuie să apreciez atitudinea.

Torje a făcut un meci bun, Deian a jucat fundaș dreapta, a făcut o prima repriză bună, am schimbat pentru că nu mai putea Măgureanu, a avut o situație foarte bună în joc.

Răuță se simte mult mai bine, cum să nu te sperii, nu l-a atins nimeni. Cu Vrăbioru am fost în teren, cu Ekeng am fost pe bancă, mă gândeam și la clubul nostru, se simte bine, dar rămâne la spital. A avut o amețeală, s-ar putea să aibă ceva probleme la inimă, dar ni s-a spus că se simte bine. E o pierdere pentru noi, fizic au stat bine, a trebuit să schimb tot mijlocul terenului, s-a văzut repriza a doua” a mai spus Rednic.

Dinamo nu se oprește din transferat și Rednic a spus că urmează să vină nu mai puțin de 5 jucători in următoarele zile, pentru a întări lotul:

,,Meciul de Cupă, este un obiectiv pentru noi, cei care au jucat azi, nu o să joace marți, vor mai veni și jucători, până marți mai vin cel putin doi jucători. Un atacant vine sigur, mijlocas lateral, fundaș central, fundaș dreapta și mijlocaș central. Am susținerea conducerii din punctul acestsa de vedere, poate și banca a făcut diferența în acest meci.

Cei care vin fac vizita medicală și testul fizic, în funcție de testul fizic, stabilim și contractul, toți care vin, vin pe 2-3 luni, ca să îi vedem. Ei au înțeles, nu sunt probleme”, a declarat Rednic.

loading...

Lasă un răspuns