Dinamo a primit o parte din banii de la investitorii spanioli

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo a prmit astazi o parte din banii promisi de investitorii spanioli.

Desi parea ca nu vor intra banii promisi de catre grupul de investitor spanioli condusi de Melero, aseara in conturile Fc Dinamo au intrat 100.000 euro din cei 500.000 promisi.

Conform Prosport: Grupul de investitori iberici are termen pana maine sa achite restul sumei de bani, de 400.000 de euro, cu care Ionut Negoita are de gand sa plateasca datoriile cele mai urgente, cele catre ANAF.

Momentan nu putem confirma sau infirma discutiile referitoare la posibila numire a lui Cosmin Contra in functia de antrenor principal.

Dinamo va disputa joi, incepand cu ora 20:00, prima mansa din semifinalele Cupei Romaniei impotriva rivalilor de la Fcsb.

Dinamo poate salva sezonul cenusiu printr-o calificare in finala in Cupa Romaniei. Sortii ne-au scos in cale echipa pe care am eliminat-o si in 2016 in aceeasi faza a competitiei. Dinamo este neinvinsa in duelurile cu Fcsb din acest sezon.

Din pacate, meciul se va disputa din nou fara spectatori, dar fanii dinamovisti pot arata sustinerea fata de favoriti prin achizitionarea de bilete prin intermediul programului DDB! Pana acum a fost sold-out la partidele cu Chindia Targoviste (meci ce va fi reprogramat) si cu Sepsi OSK.

De unde puteti cumpara bilete: https://www.bilete.ro/cupa-romaniei-dinamo-vs-fcsb/

CINE VA ARBITRA LA CENTRU PARTIDA

Din pacate, Dinamo a fost tinta unor mari erori de arbitraj, suntem de departe cea mai dezavantajata echipa din Liga I si acest aspect a devenit unul foarte important.

CCA a trimis la partidele din Cupa cei mai bine cotati arbitri, pe Hategan si Kovacs. Hategan va arbitra duelul Sepsi-Poli Iasi, iar Istvan Kovacs va fi la centru in partida Dinamo-Fcsb, anunta Prosport. Kovacs a arbitrat in decursul anilor de mai multe ori in derby, ultima data in toamna trecuta, in meciul incheiat la egalitate pe Arena Nationala, 1-1.

Speram ca de aceasta data sa nu mai fie probleme de arbitraj, la meciul pierdut de Dinamo cu Sepsi, echipa noastra a fost dezavantajata de arbitraj, Coltescu a dictat un penalty gratuit pentru oaspeti si Dinamo ar fi trebuit sa mai beneficieze de o lovitura de pedeapsa, la un fault comis la Sorescu.

loading...

Lasă un răspuns