Dinamo a mai rezolvat un transfer: ,,Ne trebuia un atacant care să marcheze”

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo a mai bifat un transfer!

Iuliu Mureșan, președintele lui Dinamo, este bucuros de faptul că echipa și-a găsit atacantul mult dorit. Dinamo are în continuare probleme ofensive, dar mutarea realizată astăzi speră să dea un suflu nou unei ofensive care a marcat foarte puține goluri.

Tomas Vestenicky (25 de ani ) a semnat un contract valabil până la vară, cu drept de prelungire. ”Da, am semnat cu Vestenicky, cu Tomas. Ne trebuia un atacant care să marcheze”, a spus Iuliu Mureșan pentru Digisport.

„A fost la noi și mie mi-a plăcut de el, n-o spun de complezență fiindcă a ajuns acum la Dinamo. Este puternic și are execuții. Nu prea pot să-mi dau seama care sunt cu exactitate punctele lui forte sau slabe întrucât nu a fost folosit constant. Dar când îl arunca în luptă, juca foarte bine, iar la antrenamente era printre cei mai buni.

Era băiat de vestiar, băiat de treabă, profesionist. Cu siguranță va aduce un plus la Dinamo. Sper să fie o mutare de bun augur”, a spus Sergiu Hanca despre Vestenicky.

Vestenicky a jucat cele mai multe meciuri în Polonia, la Cracovia (73 de apariții), cu care a câștigat o Cupă și o Supercupă. 300 de mii de euro este cota de piață a lui Tomas Vestenicky, un atacant de 1.78 metri.

Din ultimele informații, atacantul bulgar Ismail Issa nu va mai veni la Dinamo, acesta a refuzat propunerea clubului nostru, după ce în prealabil ceruse câteva zile de gândire.

,,Am foarte mare încredere în Mircea Rednic”

,,Sunt dezamăgit de rezultat mai ales că până la faza primului gol am fost echipa mai bună. Este păcat. Când am luat cele două goluri a fost foarte greu să revenim. Am dat un gol din penalty, dar nu am reuşit să scoatem un punct. Este dezamăgire destul de mare, dar trebuie să mergem înainte.

Ne motivează că am jucat bine pe cea mai mare parte a meciului. Nu pot să spun că situaţia financiară arată mult mai bine decât în momentul în care am venit la Dinamo. Dar, reuşim să dăm salariile la zi, nu am întârziat nicio zi, ziua de 15 fiind ziua salariilor. Sunt convins că vom reuşi în continuare.

Sper să se îndrepte situaţia echipei. Am foarte mare încredere în Mircea Rednic. Sper ca munca lui să dea roade şi sper ca atitudinea jucătorilor să fie mult mai bună. Dacă vom avea rezultate sunt convins că vom atrage fonduri mai multe şi vom putea să le oferim şi alte lucruri jucătorilor. Acum suntem mulţumiţi că le putem oferi salariile la zi”,a declarat Muresan pentru Fanatik.

loading...

Lasă un răspuns