Dinamo a incheiat turul de forta din Champions League cu o noua victorie! BRAVO, SUPERCAMPIONILOR!

CS DinamoEditorialStiri Dinamo

Scris de:

Poate multi s-ar fi asteptat ca echipa noastra sa mearga in Danemarca in vacanta, dar echipa noastra si-a respectat blazonul.

Chiar dupa ce s-a lamurit situatia in grupa noastra, jucatorii au anuntat ca vor sa incheie grupa neinvinsi. Ultimul test a fost in Danemarca impotriva lui GOG, o echipa care incepuse in forta, dar care in partea a doua a competitiei a pierdut din elan si au ratat calificarea in faza urmatoare in dauna polonezilor de la Wlock.

Incurajati din tribune de aproximativ 100 de romani, multi veniti din Bucuresti, baietii nostri au aratat de ce este in top 10 european in acest moment. Dinamo a fost in control pe toata durata partidei si in final ne-am impus cu 32-31, dupa o aruncare a lui Vujic cu 20 de secunde inainte de final. Dinamo a fortat atat cat a trebuit pentru a castiga si pentru a termina in forta aceasta grupa, dominata categoric de echipa noastra. Bannour a fost cel mai bun marcator cu 9 goluri, urmat de Kuduz cu 7 si Vujic cu 6.

Pentru Dinamo urmeaza in Champions League revansa cu Sporting Lisabona, dar vom reveni cu detalii in perioada urmatoare! Meciurile se vor disputa in luna februarie.

loading...

Lasă un răspuns