,,Din partea mea va avea mână liberă”! De câți jucători are nevoie Dinamo acum

Stiri Dinamo

Scris de:

Mircea Rednic este aproape să revină la Dinamo într-un moment cumplit, în care echipa noastră a încasat nu mai puțin de 13 goluri în ultimele 3 meciuri și din punct de vedere sportiv părem la pământ.

Iuliu Mureșan a recunoscut și ieri înainte de meciul cu oltenii, faptul că Rednic nu doar că va prelua echipa, dar va avea mână liberă în ceea ce privește alcătuirea lotului, acolo unde mai sunt necesare intariri nu doar în iarnă, dar chiar și acum:

„Eu zic nu numai că va dori, dar este și necesar să mai întărim un post-două. Și la iarnă, dar și până atunci avem nevoie de unu sau doi jucători după părerea mea.

Nu am discutat cu el încă, dar el va avea responsabilitatea îmbunătățirii lotului. Cum a dovedit de atâtea ori că se pricepe la transferuri, din partea mea va avea mână liberă”, a spus Iuliu Mureșan, la Digi Sport.

Mircea Rednic a mai pregătit-o pe Dinamo în patru rânduri: iulie 2006 – septembrie 2007, iulie 2008 – iunie 2009, mai 2015 – mai 2016 și octombrie 2018 – iunie 2019.

,,Speranţa care poate să existe la Rednic este de a aduce nişte jucători”

Ieri s-a reziliat contractul cu Dario Bonneti. Vreau să-i mulțumesc pentru curajul pe care l-a avut să vină într-o situație dificilă. Începând de azi, putem să ne ocupăm de angajarea altui antrenor.

Pot să vă spun că singurul care a rămas este Mircea Rednic, îl așteptăm la o discuție și să semnăm un contract. Sincer, pe lista mea erau trecuți Bergodi, Rednic și așa mai departe. Miriuță și alți doi care au fost doriți de alte persoane din conducerea clubului. Rednic e un antrenor cu experiență, e dinamovist și echipa are nevoie de el”, a mai spus Iuliu Muresan la Digisport.

Aici e Dinamo!!!

 

loading...

Lasă un răspuns