Din nou pe stadion

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Ușor, ușor lucrurile tind să revină către normalitate, ori o normalitate relativă.

Ieri s-a disputat meciul dintre Anglia și România pe stadionul din Middlesbrough, o partidă pierdută de echipa noastră. Au fost câteva momente care au ținut capul de afiș, gesturile aplaudate ale lui Stanciu și Nedelcearu, care au refuzat să îngenuncheze, faptul că România a primit un singur gol, dar îmbucurător pentru mine a fost faptul că au fost prezenți și suporteri români în tribune, mai exact, suporteri dinamoviști.

Aproximativ 50 de suporteri din UK, toți membri în programul DDB au fost prezenți pe stadion, o parte a presei i-au catalogat cu o mică notă de ignoranța ca fiind pe stadion pentru a-i transmite un mesaj lui Rădoi sau pentru a a-i reaminti de ceea ce s-a întâmplat în 2006.

Pentru mine a fost îmbucurător, deoarece este un semn pentru ceea ce se va întâmpla pe viitor. În programul DDB s-au creat frumoase comunități active, atât în țară, cât și în străinătate. DDB UK mereu a ținut steagul sus, au răspuns mereu prezent când Dinamo a avut nevoie de ajutor, zeci de mii de bilete cumpărate, sute de tricouri comandate, mereu sold-out în sectoarele rezervate lor. Dar nu au nevoie de laudele mele, implicarea lor vorbește de la sine.

EXCLUSIV: Soluții se caută, însă momentan sunt doar refuzuri

Din sezonul următor vom putea fi prezenți din nou pe stadion, în ce număr, care va fi procentul biletelor care vor fi vândute, rămâne de văzut, dar Dinamo este una din puținele echipe care beneficiază în adevăratul sens al cuvântului de un sprijin real din partea suporterilor.

Stadionul a fost și va fi punctul de întâlnire pentru noi, locul care ne-a fost refuzat timp de mai bine de un an de zile, dar va fi din nou locul în care vom putea fi alături de echipă. Va fi locul în care suporteri din întreagă țară, ori chiar și din Diaspora, vor veni pentru Dinamo.

Felicitări suporterilor prezenți ieri pe stadion, sunt convins că la momentul oportun, vor fi prezenți și în București la un meci al lui Dinamo.  Aștept cu nerăbdare să ne revedem pe stadion cu toții! Împreună vom trece peste toate greutățile!

DOAR DINAMO BUCUREȘTI

loading...

Lasă un răspuns