AcasăStiri DinamoDiferență mare: Suporterii dinamoviști dați drept exemplu de adversari!

Diferență mare: Suporterii dinamoviști dați drept exemplu de adversari!

Dinamo a impresionat până acum în play-offul ligii secunde din toate punctele de vedere.

Dinamo a impresionat până acum în play-offul ligii secunde din toate punctele de vedere.

Echipa noastră a acumulat 7 puncte în primele etape, un parcurs excelent care ne-a adus în luptă directă pentru promovare, fiind la un singur punct distanță față de Oțelul Galați. Totodată, în toate meciurile disputate, fie că au fost în București, fie la Dej, echipa a beneficiat de un sprijin extraordinar din partea fanilor.

Sunt și echipe care par părăsite, deși sunt în luptă pentru promovare, așa cum este cazul la Buzău. Echipa lui Adrian Mihalcea a înregistrat sâmbătă, pe teren propriu, o nouă remiză, de această dată cu Unirea Dej (scor 0-0). Pe stadionul din Buzău a bătut din nou vântul prin tribune, asistența fiind una în media jocurilor Gloriei, adică redusă, în ciuda faptului că echipa se află pentru prima dată în lupta pentru promovare de când a ajuns în Liga 2.

Adrian Mihalcea a vorbit la finalul partidei despre implicarea fanilor, despre modul cum este tratată Gloria Buzău și a dat exemplu fanii dinamoviști:

,,Până la urmă, în momentul de față, am mai recuperat un punct, știu că toată lumea își dorea mai mult, dar știți ce este frustrant? Este frustrant că echipa asta nu a fost niciodată în play-off, deci are o primă performanță deja atinsă, a doua e că nu a pierdut decât un joc din 15 meciuri și, cu toate acestea, un stadion îmi cere demisia și ne fac hoți!

Aici eu nu înțeleg, chiar nu înțeleg! Adică chiar nu înțeleg. Poate sunt orașe unde spectatorul este un cunoscător fin al competiției, dar nu înțeleg. Dacă ei vor să plec, nu este nicio problemă.

În loc să vină la stadion, cum văd la Dinamo, Otelul stadioane pline. Poate își doresc mai mult decât ai noștri să promoveze. Dacă nu concep că este o competiție și putem evolua slab câte o dată și nu acceptăm lucrul acesta, nu știu ce mai e de făcut.”, a transmis Adi Mihalcea.

loading...
Articolul precedent
Articolul următor
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare