AcasăStiri DinamoDetalii despre transferul lui Essaid Belkalem

Detalii despre transferul lui Essaid Belkalem

Ioan Andone a recunoscut in interviul acordat celor din prosport ca are nevoie si de un fundas central odata cu plecarea lui Miha Mevlja. Se pare ca unul din jucatorii aflati pe lista, este Essaid Belkalem. 

Conform presei din Algeria, footalgerien.com , acesta ar fi refuzat oferta venita din partea echipei noastre, dorind mai degraba un transfer in Turcia sau Franta. Alanyaspor, nou-promovata in prima liga turca, ar fi interesata de serviciile sale. Desi perioada de transferuri s-a incheiat in aproape toate tarile europene, statutul sau de jucator liber de contract ii ofera sansa de a semna cu orice echipa.

Belkalem a mai evoluat pentru JS Kabylie (aici s-a format), Granada, unde insa nu a evoluat, fiind imprumutat si ulterior cumparat de Trabzonspor (19 meciuri, 2 goluri). De asemenea, fotbalistul are si 19 meciuri pentru nationala Algeriei, fiind chiar parte din lotul alegerian pentru Campionatul Mondial din 2014.

Ramane de vazut daca intr-adevar Belkalem a refuzat oferta venita din partea clubului nostru.

„Cu un varf si un fundas central, ma bat la campionat”

Visul unei nopti de toamna

loading...
Articolul precedent
Articolul următor
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare