AcasăCS DinamoDetalii despre evenimentul organizat de CS Dinamo! Invitat surpriză

Detalii despre evenimentul organizat de CS Dinamo! Invitat surpriză

Clubul Sportiv Dinamo organizează un eveniment special în sala polivalentă Dinamo pentru meciul de fotbal.

Suporterii dinamoviști care nu pot ajunge la Mioveni, pot urmări meciul în parcul sportiv Dinamo, mai exact în Sala Polivalentă Dinamo. Marius Niculae va fi și el prezent la eveniment, după cum au anunțat cei de la CS:

,,Marius Niculae vine sâmbătă în Sala Dinamo pentru a viziona meciul de baraj (retur) dintre FC Argeș și FC Dinamo! Marius Niculae a confirmat prezența la evenimentul de sâmbătă, organizat de CS Dinamo în sala de jocuri din Șoseaua Ștefan cel Mare, începând cu ora 20:30.

Pe un ecran imens, instalat pe suprafața de joc, va fi vizionat meciul de baraj (retur) dintre FC Argeș și FC Dinamo, care va începe la ora 21:00. În sală se vor mai afla sportivi de la Academiile CS Dinamo, parteneri și alte glorii ale clubului.

Această activitate a venit ca urmare a semnalelor din social media, ca o facilitate pentru cei care nu pot merge la meci. PRIORITATE are însă deplasarea la Mioveni și facem și noi apel către suporteri să încerce să fie prezenți în număr cât mai mare în tribune. Este extrem de important ca echipa să aibă susținere pe stadion, acolo unde se vor afla și reprezentanți ai CS Dinamo. Indiferent unde veți fi, pe stadionul din Mioveni sau în Sala din Șoseaua Ștefan cel Mare, inimile vor bate la fel, pentru că ”DINAMO SUNTEM TOȚI!”, a fost mesajul CS Dinamo.

DETALII DESPRE BILETE LA MIOVENI!

,,TOATE INIMILE BAT PENTRU DINAMO!

Clubul nostru a făcut toate demersurile necesare astfel încât suporterii dinamoviști să poată fi prezenți în număr cât mai mare pe durata ultimelor 90 de minute disputate înaintea revenirii în Liga I.

Pentru returul disputat împotriva celor de la FC Argeș, din data de 3 iunie 2023, de la ora 21:00, avem alocat un număr de 2000 de bilete, iar acestea pot fi achiziționate astfel:

• Joi și vineri: în intervalul 14:00-17:00, de la Stadionul Municipal ”Nicolae Dobrin” (casele de bilete dinspre Sala Sporturilor) din Pitești.
• În ziua meciului, sâmbătă, 3 iunie 2023, începând cu ora 17:00, de la Stadionul ”Orășenesc” din Mioveni.

Totodată, apreciem suportul clubului FC Argeș pentru acceptarea programării meciului tur la șapte zile distanță față de partida noastră de la Iași, asigurând astfel un timp echitabil pentru refacerea jucătorilor noștri și, totodată, le mulțumim pentru alocarea celor 2000 de bilete – mult peste capacitatea minimă de 5%, dispusă prin Regulamentul de Organizare a Activității Fotbalistice.

De-a lungul întregului sezon am fost susținuți, în toată țara, de un număr impresionant de suporteri. Fiecare om contează și fără voi nu am fi ajuns până aici”, a fost mesajul clubului.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare