Derby pentru tinerii dinamoviști! Ce jucători de la prima echipă pot evolua astăzi

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Echipa secundă are astăzi un meci extrem de interesant în al treilea eșalon.

Întâlnim echipa secundă a giuleștenilor, pe Rapid II, într-un meci în care se întâlnesc și două vecine de clasament. Rapid are un parcurs foarte bun în campionat, este pe locul 3, la șase puncte în fața echipei noastre, care se află pe locul 4.

A fost un parcurs în ”serie” al băieților noștri, serii de meciuri fără victorii, urmat de meciuri de câteva victorii consecutive. Acum ne aflăm într-o serie de meciuri în care am obținut victoria, au fost două la rând, în care am marcat câte 3 goluri.

Cu siguranță a contat foarte mult faptul că mai mulți jucători au fost trimiși de la prima echipă, la echipa secundă. În meciul câștigat cu Real Bradu a fost decisiv Geani Crețu, cel care a marcat o dublă, în vreme ce în rundă trecută a fost rândul lui Mihai Neicutescu să iasă la rampă, atacantul dinamovist marcând o dublă.

Însă astăzi nu va putea evolua, el a fost fost eliminat în meciul cu Academica Clinceni II, după un fault urât, din spate, el a primit atunci direct cartonaș roșu. De asemenea, a apărut în presă și numele lui Andreas Mihaiu ca fiind trimis să joace astăzi la echipa secundă, dar mijlocașul de bandă, care a revenit recent după o accidentare, nu poate evolua astăzi. Așa cum nu pot evolua Constantin Nica și Robert Moldoveanu, deoarece nu au drept de joc pentru Dinamo II.

Ce jucători pot evolua astăzi: Chioveanu, Dudea, G. Crețu, C. Grigore, Borcea, Măgureanu, Amzar și Curea.

Din păcate, nu vom putea transmite meciul, cei de la Rapid transmit meciurile echipei secunde pe pagina lor de facebook, dar realizează acest lucru în sistem pay-per-view (doar cu plată). Vom reveni cu mai multe informații la finalul partidei!

HAI DINAMO!

loading...

Lasă un răspuns