Derby in capitala!

CS DinamoStiri Dinamo

Scris de:

Echipa de handbal are o luna septembrie plina de meciuri extrem de importante.

Supercampionii au debutat in runda inagurala cu un succes pe teren propriu cu HC Vaslui, dar acum urmeaza duelurile de foc pentru echipa noastra.

Maine, incepand cu ora 12:30, Dinamo intalneste in deplasare pe CSM Bucuresti, in etapa a doua a Ligii Nationale. Meciul se va disputa in sala Rapid si biletele se pot cumpara de la sala sau online.

CSM Bucuresti nu pare sa mai fie o forta a campionatului, in afara de echipa de handbal feminin, toate celelalte sectii au avut de suferit, unele s-au desfiintat, iar handbalul masculin are un buget mult redus fata de sezoanele anterioare, in care dominau la capitolul financiar.

De aceea mizeaza acum mai mult pe jucatori romani, dar asta nu inseamna ca nu sunt un adversar redutabil. In prima runda, au fost la un pas de o surpriza la Turda, dar au pierdut pe final de meci, dupa ce au primit 5 goluri consecutive in ultimele 5 minute, in momentul in care avea avans de 4 goluri, 27-23. Au in continuare jucatori importanti, precum Georgievski, Rotaru, Fotache, Teixeira, Allahkaram Esteki, Criciotoiu sau Ramba. Chiar daca nu vor fi angrenati in lupta pentru titlu, orgoliile raman si se vor mobiliza in acest meci, asa cum au facut-o de fiecare data.

Dinamo nu a fost in efectiv complet la ultimul meci, dar din fericire in aceasta saptamana s-a alaturat lotului si Mamdouh Shebib, pivotul adus de la Montpellier. De asemenea, din informatiile noastre, maine s-ar putea ca Nantes sa poate fi utilizat. Vom vedea maine la ora jocului cum va aborda meciul Constantin Stefan, trebuie tinut cont ca joia viitoare vom debuta in noua editie de CL, cu deplasarea din Elvetia de la Schaffhausen.

Pentru cei care nu pot ajunge maine la sala Rapid, meciul cu CSM va fi transmis in direct de TVR 1!

► 07 septembrie. Liga Nationala, etapa 2: CSM Bucuresti – Dinamo. Sala Rapid
► 12 septembrie. Liga Campionilor, runda 1: Kadetten Schaffhausen – Dinamo

► 15 septembrie. Liga Nationala, etapa 3: Dinamo – Dobrogea Sud Constanta. Sala Dinamo
► 18 septembrie. Liga Campionilor, etapa 2: Dinamo – IFK Kristianstad (Nor). Sala Dinamo
► 21 septembrie. Liga Nationala, etapa 4: Politehnica Timisoara – Dinamo
► 25 septembrie. Liga Campionilor, etapa 3: Dinamo – GOG (Dan). Sala Dinamo
► 29 septembrie. Liga Nationala, etapa 5: Dinamo – Dunarea Calarasi. Sala Dinamo

loading...

Lasă un răspuns