Deian Sorescu foarte aproape de plecare

Stiri Dinamo

Scris de:

Deja pare greu de crezut, însă Deian Sorescu chiar este la un pas de plecarea de la Dinamo.

Dacă acum câteva ore, transferul în Polonia părea imposibil de realizat, fiind o diferență importantă între ceea ce ofereau polonezii și ceea ce dorea clubul nostru, acum Deian Sorescu este aproape vândut în Polonia. Cei din Fanatik anunță faptul că  Rakow a plusat la ofertă şi va plăti 800.000 de euro pentru căpitanul dinamovist. Acestei sume i se adaugă şi bonusuri consistente, care pot duce totalul la peste 1 milion de euro.

Surse din club ne-au confirmat faptul că negocierile sunt extrem de aproape de a fi finalizate, cluburile s-au înțeles asupra sumei, rămân doar mici detalii de pus la punct, ceea ce înseamnă că Deian Sorescu foarte probabil va pleca într-un final de la Dinamo.

Vom reveni cu mai multe detalii!

Din punct de vedere financiar, este o mare gură de oxigen pentru echipa noastră, dar sportiv vom avea nevoie de un înlocuitor pentru Deian Sorescu, care este de departe cel mai bun jucător al echipei, principalul marcator cu 8 reușite.

29 de goluri si 26 de pase decisive are Sorescu in tricoul lui Dinamo

„Am vorbit cu Iuliu Mureșan și cu Flavius Stoican. Le-am zis să nu-mi spună nimic despre transfer până nu e totul finalizat. Să nu apară alte știri, cum că nu aș fi cu capul aici. Momentan sunt la Dinamo și dau totul pentru echipă”, a declarat Sorescu dupa Farul-Dinamo

,,Va fi cred eu ca o încununare a evoluției lui de până acum. Eu mi-aș dori să rămână Sorescu, potențialul lui este enorm. Dacă el a avut și are oferte, înseamnă că are un potențial fantastic. Dacă noi reușeam ca echipă să fim mai sus în clasament, cu siguranță cota lui era mult mai mare. Contează ca el să fie mulțumit dacă va alege să plece. M-aș bucura pentru el și m-aș bucura că s-ar ameliora, cât de cât, situația financiară.

Nu trebuie să tratăm superficial meciurile, nu trebuie să ne îmbătăm cu apă rece. Acest amical este un moment în care trebuie să conștientizeze că se poate. Jucăm prima etapă cu FC Argeș, am văzut că au obținut rezultate bune în pregătiri. Pleacă favoriți, noi ne jucăm șansa noastră”a spus Flavius Stoican la finalul partidei Farul-Dinamo

loading...

Lasă un răspuns