Decizia luată de Mulțescu înainte de meciul de mâine

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Dinamo întâlnește mâine seară pe Academica Clinceni, în ultima rundă din sezonul regular.

Dinamo speră să încheie această prima parte a campionatului cu un succes care să aducă cât de cât liniște, să nu ajungem pe loc direct retrogradabil înainte de începutul play-outului. Ilfovenii se lupta pentru accederea în play-off, obiectivele sunt total diferite, puțîn rușinos țînând cont de istorie și palmaresul celor două echipe, dar asta este situația de față.

Un succes al echipei noastre poate să ducă formația noastră la egalitate cu Gaz Metan Mediaș, dar nu mai sus de locul 13, play-outul îl vom începe din zona retrogradării, dar ar fi important să începem cu 15 puncte și nici să nu beneficiem de rotunjire (în caz de egalitate în play-out, echipele care au avut parte de rotunjire nu vor avea câștig de cauză).

Dinamo nu se va prezența la meciul de mâine seară în efectiv complet, se anunță multe absente, sperăm că până la ora de start a partidei să fie recuperați o parte dintre cei accidentați. Însă din informațiile RD1948, Multescu a luat decizia că jucătorii să stea în cantonament în această seară, până la ora meciului, dovadă că este dorința mare de a obține un rezultat pozitiv mâine seară.

Rezultat șocant la Ovidiu! Viitorul lui Rednic merge din rău în mai rău și este clar că dobrogenii sunt și ei implicați în lupta pentru evitarea retrogradării. Iașiul a câștigat la Ovidiu cu 2-1, semn totodată că și moldovenii nu sunt condamnați și vor lupta în play-out pentru supraviețuire. Va fi un play-out crunt, în care se vor da bătălii dure, să sperăm că mâine vom obține un succes, prin care să arătăm că suntem pregătiți de luptă.

loading...

Lasă un răspuns