Debut greoi dar nu dezamagitor

Dinamo a remizat in prima etapa, contra celor de la Hermannstadt, intr-un meci in care cele doua reprize au fost diametral opuse.

Gigi Multescu a incercat sa inoveze ieri incepand cu un sistem 3-4-3, lipsa fundasilor laterali din lot, generand aceasta situatie atipica pentru Dinamo.

A rezultat o prima repriza stearsa, era clar ca jucatorii lui Dinamo nu se simt confortabil intr-un asemenea modul de joc, sistemul defensiv a aratat mari lacune iar mijlocul si atacul nu au fost deloc consistente.

Multescu simte problemele schimba bine la pauza, Dinamo se aseaza mult mai judicios in teren, iar repriza secunda a aratat total diferit fata de primele 45 de minute.

Remiza este una echitabila in aceste conditii, ambele echipe trecand pe rand pe langa victorie.

Evolutia post cu post:

Straton – A fost surprins static la gol, dar sutul parea oricum greu de parat, a avut o interventie fabuloasa in repriza secunda la scorul de 1-1, jocul lui de picior a suferit destul de mult – Nota 6

Ehmann – O prima repriza buna, o a doua in care s-a vazut lipsa de experienta, a facut cateva gafe destul de mari – Nota 5.5

Puljic (cpt) – Sigur pe el, experienta isi spune cuvantul Nota 6.5

Bejan – Acelasi jucator ezitant care nu aduce nici un plus echipei – Nota 4.5

Crețu – La revenirea la Dinamo nu a convins, are scuza de a fi jucat pe un post atipic lui – Nota 4

Răuță – Alterneaza momentele bune cu cele proaste, pare ca nu poate depasi o anumita limita – Nota 5

Achim – Debut bun, pare cunoscator de fotbal – Nota 7

Sin – Muncitor, o prima repriza slaba insa in repriza secunda jocul lui a crescut – Nota 6.5

Sorescu – O evolutie buna, consistenta si inspirata Nota 7.5

Neicuțescu – Meci extrem de slab al tanarului atacant – Nota 4.5

Fabbrini  – Sters inainte de pauza, a parut un alt jucator in partea secunda – Nota 7.5

Ahmed Bani – O noua evolutie incurajatoare – Nota 6

Popa – Poate cea mai buna repriza a lui din ultimul an. –  Nota 8

Ricardo Grigore – In minutele jucate nu a iesit cu nimic in evidenta- Nota 5

Un mare minus pentru arbitrul Istvan Kovacs cel are a refuzat un penalty clar pentru alb-rosii la un faul asupra lui Fabbrini.

Dinamo remizeaza, Multescu ramane neinvins, dar limitele acestui lot sunt evidente.