AcasăStiri DinamoDe ce se joacă cu Oțelul la Clinceni, explicații din partea clubului

De ce se joacă cu Oțelul la Clinceni, explicații din partea clubului

Dinamo 1948 vs Oțelul Galați se joacă la Clinceni

Primul meci pe teren propriu în acest sezon competițional, Dinamo 1948 vs Oțelul Galați în Liga 2, se va disputa pe Arena Clinceni, a anunțat administratorul special Vlad Iacob pentru site-ul oficial al clubului, dinamo1948.ro.

„Ne-am dorit, la fel ca toți suporterii dinamoviști, să jucăm pe noua arenă <Arcul de Triumf>, însă suntem obligați să programăm următoarele două meciuri pe un alt stadion. Motivul? Administratorii <Arcului de Triumf> au decis înlocuirea suprafeței de joc în această perioadă.

Stadionul Dinamo nu este omologat și are multe probleme: gazon, vestiare și sute de scaune distruse. În aceste condiții, am decis împreună cu staful tehnic al echipei noastre să jucăm la Clinceni. Le mulțumim autorităților locale că susțin prezența dinamoviștilor la Clinceni”, a declarat Vlad Iacob.

Biletele pentru partida Dinamo 1948 vs Oțelul Galați vor fi puse în vânzare pe platforma partenerului oficial de ticketing al clubului, Bilete.ro.

Abonamentele emise de Dinamo 1948 pentru stadionul <Arcul de Triumf> sunt valabile, cu loc corespondent, pe Arena Clinceni.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare