De ce nu va primi Dinamo suma de 100 000 pe Sorescu

Stiri Dinamo

Scris de:

Ieri au apărut informații prin care se transmite faptul că Dinamo urmează să primească suma de 100 000 de euro în urma transferului lui Deian Sorescu.

Mijlocașul de bandă pleca iarna trecută în Polonia și echipa noastră primea o sumă importantă de bani. Dinamo are de primit ultima tranșă din transferul lui Deian, însă este un aspect important, care nu a fost menționat în articolul din GSP.

În ultima tranșă pe care Dinamo o are de primit, trebuie achitat procentul de formare al jucătorului, de 5%, din totalul sumei de transfer. Această suma poate fi transferată direct de echipa poloneză către Poli Timisoara, ori Dinamo să achite această suma de formare a jucătorului, așadar Dinamo va rămâne cu aproximativ 65 000 de euro, nu 100 000 de euro.

Referitor la faptul că în articolul din GSP este menționat că Dinamo are nevoie doar de 30 000-40 000 de euro, infirmând ceea ce noi am anunțat, anume că avem nevoie de 150 000 de euro, nu este menționat nimic în acel articol de interdicția la transferuri, dar și de celelalte datorii pe care acest club le are, în afară de datoriile către jucători prin plata salariilor.

Situația nu este una ușoară, cred că este mai bine să fim realiști, să prezentăm lucrurile așa cum sunt și să existe transparență, pentru a cunoaște cu adevărat ce avem de înfruntat.

loading...

Lasă un răspuns