De ce a fost un eșec campania de transferuri! Temerea lui Mario Nicolae

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo nu a reușit să aducă ce și-a dorit în campania de transferuri și asta se vede în rezultatele obținute de echipă.

Cu cel mai slab atac din 2021, echipa noastră se teme acum pentru salvarea de la retrogradare. Mario Nicolae, managerul sportiv al echipei, spune că nu crede că vor mai veni jucători și a explicat cum jucători importanți au refuzat Dinamo, deși inițial își dăduseră acordul:

Am mai fi vrut să mai aducem jucători, dar suntem refuzaţi din cauza problemelor pe care le avem. Sunt jucători care spun că vin, iar după aceea nu mai vin. Se interesează de club şi află situaţia. A fost vorba să aducem un atacant portughez, care a fost golgheter la Steaua Roşie Belgrad. Îşi dăduse acordul să vină, dar s-a interesat de ce se întâmplă la Dinamo şi nu a mai vrut să vină. A vorbit cu alţi jucători care joacă în România.”, a declarat Mario Nicolae pentru Look Sport Live.

Conform Looksport, este vorba despre Hugo Viera, vârf de 32 de ani şi 1.78 metri, născut la Barcelos din Portugalia, este liber de contract de la 1 februarie 2021 şi a jucat ultima oară pentru Hokkaido Consadole Sapporo, formaţie din prima ligă japoneză.

În sezonul 2015-2016, Vieira a câştigat titlul de campion în Serbia cu Steaua Roşie Belgrad, fiind al doilea golgheter al echipei şi al campionatului sârb, cu 20 de goluri în 33 de meciuri

”Ne îngrijorează mai mult partea sportivă acum, decât cea cu licenţa. Degeaba iei licenţa, dacă sportiv nu te salvezi de la retrogradare. Încercăm ca pe lângă dosarul de licenţiere, să adunăm şi cât mai multe puncte, să avem rezultate cât mai bune, pentru că e nevoie.

Nu suntem într-o situaţie prea bună. Vrem să reuşim să rămânem şi sezonul următor în Liga 1. E un entuziasm la echipă, dar să sperăm că o să se vadă la meciuri entuziasmul.”, a declarat Mario Nicolae, managerul sportiv al lui Dinamo, pentru Look Sport Live.

loading...

Lasă un răspuns