Dario Bonetti a reziliat contractul cu Dinamo

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo a hotărât schimbarea antrenorului după dezastrul de pe Arena Națională.

Venit într-un  moment extrem de dificil prin care a trecut clubul nostru, Dario Bonetti nu a reușit rămână prea mult timp pe banca formației noastre fiind demis astăzi de către cei din conducerea clubului.

Contactat de Playsport, Dario Bonetti a oferit o reacție scurtă confirmand decizia lui Muresan: „Da, este adevărat! Ei au decis, asta e strategia lor”.

„Este o mare umilință, cea mai mare din cariera mea. Pare neverosimil, ireal, numai când auzi că pierzi cu 6-0. Sigur, au fost și greșeli de arbitraj, dar nu putem să dăm vina pe asta. Nu a fost fault înaintea loviturii libere din care s-a deschis scorul, a fost o înșurubare corp la corp a lui Itu pe lângă adversar, apoi a fost un fault light, inestetic, al lui Steliano, dar nu unul dur.

E clar că ne mai trebuie un fundaș central, avem probleme foarte mari acolo. Încercăm să rezolvăm cât mai repede. Ne mai trebuie unul-doi jucători, din păcate. Va trebui să ne mișcăm repede, chiar dacă vor veni cu pregătire insuficientă, măcar după întreruperea din octombrie să fie tot lotul cu pregătirea la zi. E clar că ne mai trebuie jucători acolo, în zona apărării. Vedem dacă putem să mai aducem și pe alt post”, a spus Iuliu Mureșan pentru GSP.

Momentan nu se știe care va fi noul antrenor al echipei, probabil în următoarele ore vom afla mai multe detalii. De la ora 19:00 von discuta despre acest subiect.

loading...

Faci un comentariu sau dai un răspuns?