AcasăStiri DinamoDanciulescu raspunde acuzelor de blat

Danciulescu raspunde acuzelor de blat

Dinamo a invins astazi in primul amical al stagiului de pregatire din Cipru, dar jurnalistii celor de la GSP spun ca meciul a fost suspect de blat.

”Ce legatura avem noi? Noi ne-am facut antrenamentul, a fost doar un meci amical pe care trebuia sa il jucam ieri. Daca vi s-a parut ceva suspect vorbiti cu oamenii de acolo. Ce legatura are Dinamo? Nu stiu cum s-a prezentat echipa de acolo, cu echipa a doua sau juniori si asa mai departe. Pe noi ne-a interesat sa ne facem antrenamentul” – a declarat Ionel Danciulescu, team-manager Dinamo pentru GSP .

Da, este adevarat, eu am organizat turneul, dar nu a fost niciun blat. Meciul trebuia jucat ieri si s-a aminat pentru azi, iar Dinamo a fost informata ca Aris va veni cu jucatori tineri si cu doar 4 titulari printre care unul dintre ei, fundasul central, accidentat in prima parte. Oamenii ciudati despre care dumnevoastra spuneti ca au fost in spatele portii sunt antrenorul cu portarii si portarul de rezerva”, a vorbit Antonio Antoniou in exclusivitate pentru GSP.ro.

Stirea intiala din GSP:

La pauza scorul a fost 1-0, dar Aris a schimbat portarul in partea secunda, iar de aici totul a luat o turnura ciudata.

In minutul 60, au aparut doua personaje in spatele portii lui Aris. Imediat, atacurile lui Dinamo au inceput sa se transforme in goluri. Iar transformarea a fost fara numar! Dinamo a inscris 4 goluri in 12 minute, ducand scorul la 5-0.

La un moment dat, la golul 4 al dinamovistilor, portarul s-a dus pe coltul opus sutului lui Nemec. Atacantul dinamovist, nervos, i-a reprosat portarului ca nu isi apara corect sansele! Arbitrul i-a dat cartonas galben pentru reprosurile slovacului la adresa atitudinii portarului. Toate golurile din repriza secunda au fost parabile!

Ca totul sa aiba si o nota ironica, arbitrul partidei purta pe spatele insemnele unei case de pariuri, Royal Betting.