Dănciulescu, dezamăgit de evoluția echipei!

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo a pierdut la Voluntari o nouă șansă de a obține măcar un punct dintr-o deplasare și situația echipei noastre în campionat tinde să devină dramatică.

La finalul partidei de la Voluntari, Ionel Dănciulescu, fostul atacant și conducător de la Dinamo, a recunoscut că este dezamăgit de evoluția echipei lui Mircea Rednic, iar victoria ilfovenilor este meritată și datorată omogenității lotului.

De asemenea, Ionel Dănciulescu l-a criticat pe fundașul dreapta Petar Gluhakovic, debutantul care a gafat la ambele goluri marcate de FC Voluntari.

”Mă așteptam la mai mult de la Dinamo pe faza ofensivă. Lucrurile nu au funcționat așa cum trebuie la o echipă care are nevoie disperată de puncte. E o greșeală impardonabilă a lui Gluhakovic, nu ai cum să gestionezi așa faza cum a făcut-o el la golul doi, al lui Ion Gheorghe.

Pur și simplu, dai tare în minge, degajezi, el a pus piciorul doar de dragu de a-l pune. Poți să pui piciorul tare, să nu treacă mingea sau adversarul, dar nu poți gestiona așa. Au jucat Crețu, Ehmann, Sorescu acolo, tot au căutat și n-au găsit

Voluntariul, o echipă care a câștigat pe merit. Sunt mai omogeni cei de la Voluntari, au trasee de joc. Lotul lui Dinamo nu e de retrogradare, dar etapele trec, punctele nu vin, încrederea este la cote mici”, a declarat Ionel Dănciulescu, la Digi Sport Special.

Marius Niculae, prezent, de asemenea, la Digi Sport Special, a transmis că Dinamo se află într-o situație critică.

”E foarte greu pentru Dinamo. Etapele trec, nu adună puncte. Mă așteptam mai mult în repriza a doua, așteptăm să văd mai mult pe faza ofensivă. Dinamo nu e echipă de contraatac, așa cum a jucat în multe momente. E grea lupta la retrogradare, meciurile sunt total diferite”, a transmis Marius Niculae.

loading...

Lasă un răspuns