AcasăStiri DinamoDanciulescu anunta ca transferul lui Obinna nu a cazut definitiv

Danciulescu anunta ca transferul lui Obinna nu a cazut definitiv

Dinamo pare să nu fi renunţat definitiv la Obinna. Nigerianul cu meciuri la Inter şi West Ham a avut probleme la vizita medicală, dar Ionel Danciulescu spune ca poate ajunge la Dinamo.

Atacantul nigerian a efectuat testele fizice și este în discuții cu oficialii din Ștefan cel Mare. În contextul actual – Dinamo a rămas fără trei oameni de bază de la mijloc în sus (Gnohere, Rotariu şi Lazăr) -, conducerea „câinilor” e conştientă că e nevoie de întăriri şi s-ar putea să se ajungă la un acord cu Obinna. O spune chiar Dănciulescu, directorul sportiv al clubului.

E adevărat că Obinna a avut o problemă la genunchi mai veche, dar nu e singurul jucător cu astfel de probleme. Poate să joace în continuare fotbal la un nivel destul de bun. Nu a căzut transferul din ce ştiu eu. Mai sunt detalii de pus la punct, se discută cu reprezentanţii clubului nostru. Să vedem dacă ajungem la o înţelegere. Din datele pe care le am eu, sunt şanse mari să-l facem şi pe Obinna„, a spus Dănciulescu pentru Digi Sport.

La ce transferuri ne putem astepta in perioada urmatoare?

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare