Dan Nistor, de partea suporterilor: “Trebuie sa fim barbati”

Stiri Dinamo

Scris de:

Dan Nistor a fost si de aceasta data printre cei mai buni jucatori ai lui Dinamo.

Capitanul echipei noastre a vorbit la finalul meciului si despre incidentele din prima parte, cand Istvan Kovacs a suspendat partida pentru 10 minute:

„Asa e in derby, acesta este fotbalul! Mai arunca unul cu vreo bricheta, dar trebuie sa fim barbati. Nu cred ca fanii au sarit in teren. Daca au sarit, nu e ok ce au facut. Noi am avut suporteri la toate meciurile din deplasare de pana acum, nu stiu ce ati vazut voi. Au fost imbracati in negru.

Multumim suporterilor ca ne-au sustinut. A fost un meci frumos, pacat ca nu am castigat. Important era sa mai castigam, conteaza mai putin ca eu dau pase de gol. Dusan Uhrin ne-a felicitat, i-a placut atitudinea noastra”, a spus Nistor, la zona mixta de pe Arena Nationala.

„Sunt fericit pentru convocarea la nationala, cred ca o merit si imi doresc din tot sufletul sa joc” – Dan Nistor, mijlocas Dinamo

loading...

Lasă un răspuns