AcasăStiri DinamoDacia Unirea Braila - Dinamo: Echipe de start. Surprize pregatite de Niculescu

Dacia Unirea Braila – Dinamo: Echipe de start. Surprize pregatite de Niculescu

Claudiu Niculescu debuteaza astazi pe banca tehnica a echipei noastre in meciul de cupa contra celor de la Braila.

Mergem la Galati pentru duelul cu Dacia Unirea Braila, penultima clasata din liga secunda. O echipa antrenata de o alta legenda dinamovista, Florentin Petre. Din pacate pentru Petre, trupa braileana este considerata o candidata serioasa la retrogradare in acest sezon. Tot la Braila este imprumutat si Liviu Gheorghe. Insa Dinamo nu isi permite sa ia de sus vreun adversar, mai ales ca acum ceva ani am fost eliminati rusinos de Mioveni, antrenata chiar de Niculescu in acea vreme. 

AVEM FORMULELE DE START: 

DACIA UNIREA Braila: R. Avram (cpt) – G. Nita, Merville, Ben Hamza, Manu, Lu Yuefeng, L. Gheorghe, Maxin, Vitan, Ciucureanu, Bebey.
Antrenor: Florentin Petre
Rezerve: R. Chirila – Moroianu, Himpea, A. Plesa, Calu, Van de Driest, S. Craciun

DINAMO Bucuresti: Mutiu – Delorge, D. Ciobotariu, M. Popescu, Vl. Olteanu, Hanca, R. Grigore, Sorescu, D. Nistor (cpt), Salomao, Subotic. 
Antrenor: Claudiu Niculescu
Rezerve: Esanu – I. Serban, Moldoveanu, Corbu, D. Popa, Mezague, Cooper. 

Ce a spus Niculesu despre Braila: “Acum pana sa vin aici, am incercat sa adunam cateva informatii, avem putine imagini, dar il vom trata cu maxima seriozitate, am castigat acest trofeu cu Voluntari, imi doresc enorm sa il castig si cu Dinamo.”

“Obiectivul meu personal si cel mai important, este sa readucem suporterii la stadion. Stiu ce inseamna suporterii lui Dinamo, stiu foarte bine ca pot influenta mult jocul echipei atunci cand incurajeaza echipa, sunt cei mai frumosi fani din Romania. Dar este stiut acest lucru si asta e primul obiectiv pe termen scurt.

Ne vom gandi la meciul de maine, sper sa incep cu dreptul si sunt convins ca va fi asa. Si aseara am spus ca obiectivul este play-off, e si normal sa fie asa, chiar daca echipa nu traverseaza un moment bun. Cu foarte multa incredere, se poate realiza acest obiectiv. Sunt fericit ca sunt acasa dupa atatia ani, mi s-a indeplinit acel vis de care m-ati intrebat de-a lungul anilor. Sper ca intoarcerea mea acasa sa fie de bun augur si ca Dinamo sa isi indeplineasca obiectivele pe care le are an de an. Voi face tot ce va depinde de mine pentru a face performanta.” Niculescu

loading...
Articolul precedent
Articolul următor
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare