Cum vede Lupescu situatia de la Dinamo

Stiri Dinamo

Scris de:

Ionut Lupescu si-a anuntat candidatura la sefia federatiei, dar acesta este in continuare dinamovist si se intereseaza de situatia de la echipa noastra.

Acesta a vorbit despre faptul ca Dinamo nu s-a calificat in play-off si cum vede el acum ceea ce se intampla la Dinamo

„Roz nu este situatia, clar, nu arata deloc bine si imi pare rau ca totusi nu se gasesc solutii care sa duca Dinamo mult mai in fata, mai ales pentru suporterii aia fantastici, care sunt unici momentan in Romania.

E o situatie dificila, sper ca cei care sunt acolo sa gaseasca totusi solutii sa redreseze”, a declarat Ionut Lupescu pentru Telekom Sport.

Schimbarea din partea actualei conduceri putem astepta mult si bine, dar ei nu vad nimic in neregula cu strategia clubului. 

 „De cand a intrat in fotbal, Ionut Negoita a facut nota discordanta cu ceea ce era obisnuit fenomenul. Eu vad in asta un lucru pozitiv, eu apreciez faptul ca desi e afacerea lui, o lasa pe mainile celor care, teoretic, ar trebui sa se priceapa. Dar vad in Romania, mai ales in momentele grele, pareri nostalgice conform carora patronul ar trebui sa fie alt model.

Nici nu stii ce sa mai crezi. Cu ce e de vina Negoita? Ca a dat credit antrenorilor, ca a marit bugetele cu 30 la suta, ca a platit salariile la zi, ca a asigurat toate conditiile de functionare peste nivelul Ligii 1?” Alexandru David, presedintele consiliului de administratie. 

loading...

Lasă un răspuns