AcasăStiri DinamoCum a ajuns cariera lui Fabbrini după plecarea de la Dinamo

Cum a ajuns cariera lui Fabbrini după plecarea de la Dinamo

Diego Fabbrini nu s-a despărțit în cele mai bune condiții de Dinamo, dar după plecarea de la echipa noastră, mijlocașul italian a avut evoluții din ce în ce mai slabe.

Unul dintre cei mai talentați jucători străini care au trecut prin România în ultimii ani, Diego Fabbrini mai degrabă a dezamăgit în tricoul lui Dinamo și nu a oferit evoluții pe măsura talentului. După plecarea de la Dinamo, acesta a ajuns în Serie B, dar a avut evoluții dezamăgitoare și este aproape să rămână fără echipă.

Publicația italiană Calciomercato anunță că actualul său club, Ascoli, vrea să scape de el și se poartă negocieri pentru rezilierea contractului, deși înțelegerea mai este valabilă până vara viitoare.

La Ascoli, mijlocașul de 32 de ani a prins doar 12 meciuri, nu a marcat, dar a dat o pasă decisivă.

După o jumătate de an, a fost împrumutat la Alessandria, cu care a retrogradat în Serie C, însă și acolo a jucat tot 12 meciuri și a dat un assist. Apoi nu a mai fost dorit și a revenit la Ascoli.

 58 de meciuri, 4 goluri și 4 pase decisive a avut Fabbrini la Dinamo

În acest moment, cota sa de piață este de 250.000 de euro, potrivit publicației de specialitate Transfermarkt, însă în 2016, Birmingham a plătit pentru el două milioane de euro când l-a cumpărat de la Watford.

CITESTE SI:

Ce s-a întâmplat cu Claudiu Stan!

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare