Cu gandul la revansa cu Dobrogea Sud: „Vom sarbatori impreuna toate victoriile care vor veni!”

CS Dinamo

Scris de:

Echipa de handbal are un meci extrem de important in fata propriilor fani, in fata singurei echipe care ne-a facut sa simtim gustul infrangerii in prima parte a sezonului, Dobrogea Sud. 

Dinamo este in acest moment lider autoritar in Liga Nationala, dar asta nu inseamna ca trebuie sa privim meciul altfel decat este, unul dificil. Portarul echipei noastre, Ionut Irimus, a vorbit cu prietenii si colaboratorii de la Doar Dinamo, inaintea duelului de joi seara:

Un meci dificil. Constanta au o echipa cu jucatori foarte experimentati Eu sper sa facem un joc bun si sa castigam acest meci pentru ca singura infrangere care o avem in campionat este tocmai cu Constanta.” Ionut Irimus

Extrema stanga a lui Dinamo, Alexandru Asoltanei, deja unul dintre veteranii echipei, se gandeste la a razbuna singura infrangere a echipei in Liga Nationala si si-a propus un obiectiv extrem de indraznet pentru finalul de sezon: 

Au cativa jucatori cu experienta care pot rezolva unele situatii in timpul meciului ,dar per total daca jucam bine, nu neaparat perfect, o sa castigam fara probleme pentru ca am demonstrat de a lungul sezonului ca suntem echipa cea mai puternica!

Oricum, vrem sa ne luam revansa fata de singura echipa din campionat care ne-au batut anul asta, sa demonstram ca a fost o intamplare! Vrem sa avem victorii pe linie pana la finalul campionatului, sa nu avem nevoie de 3 meciuri la nici un duel din playoff ” Alexandru Asoltanei. 

Mesajul comun al jucatorilor a fost ca Dinamo are mare nevoie de fani la meciul ce va incepe la ora 18:00, intrarea fiind libera.  

Au jucatori buni. Cum ar fi Cutura, Toma, au si un pivot bun. Sper sa avem o sala plina in spate care sa ne sustina ca deobicei in meciurile importante. As vrea ca la acest meci sa fie sala plina si cu siguranta o sa ne fie mult mai usor cu suporterii aproape de noi„- Ionut Irimus

Eu zic ca am oferit suporterilor in ultimii 2 ani ceva momente de care sa fie mandri cand au fost in tribune alaturi de noi, daca vor sa mai traiasca astfel de momente anul asta ii asteptam in sala la toate meciurile ce vor urma, ca vor avea ce vedea si vom sarbatori impreuna toate victoriile care vor veni!” – Alexandru Asoltanei

Urmariti si apreciati pagina Doar Dinamo! 

loading...

Lasă un răspuns