AcasăStiri DinamoCS U Craiova încearcă aplanarea conflictului cu Dinamo

CS U Craiova încearcă aplanarea conflictului cu Dinamo

Conducerea clubului CS U Craiova face un pas înainte, în încercarea de a aplana conflictul cu Dinamo, început după meciul direct.

 După cum anunțam aseară, clubul nostru a înaintat o plângere la Comisia de Disciplină împotriva jucătorilor care au scandat alături de suporterii oltenilor. Insă sunt șanse mari ca totul să se încheie fără că cineva să fie pedepsit.  

 

 

 

 

 

Având în vedere evenimentele întâmplate la sfârșitul jocului din etapa a doua din play-off-ul Ligii 1 Orange, dintre Dinamo București și Universitatea Craiova, în zona dedicată suporterilor Universității Craiova, ne cerem scuze față de suporteri, telespectatori, față de partenerii de competiție și față de mass-media„, se arată într-un comunicat de pe site-ul oficial al alb-albaştrilor.

Răspunsul Craiovei vine în contextul în care secretarul general al lui Dinamo, Bogdan Bălănescu, a declarat la Digi Sport că totul se poate rezolva prin prezentarea unor scuze.

Chiar azi (ieri – n.r.), la LPF, am discutat cu reprezentantul CS U Craiova, căruia i-am spus că un comunicat prin care s-ar cere scuze clubului nostru ar putea duce la retragerea acestei plângeri„, a spus Bălănescu, la emisiunea Fotbal Club.

 Totuși, nu pot să nu observ faptul că în niciun caz nu se specifică în acel comunicat faptul că își cer scuze clubului Dinamo sau suporterilor.  

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare