Crezi sau îți dorești?

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Observ în ultima vreme faptul că fostul conducător din Ștefan cel Mare, Constantin Anghelache, oferă declarații zilnice despre Dinamo.

Nu este site de sport care să nu aibă câte o declarație oferită de Constantin Anghelache, care acum insistă pe o idee clară: Dinamo va falimenta. O spune clar și răspicat, fără niciun fel de reținere. Modul în care afirmă faptul că nu ne vom înscrie în liga a doua, că nu vom scăpa de faliment, mă face să mă gândesc că asta își și dorește de fapt.

M-a amuzat faptul că el spune că este iubit de oameni, de dinamoviști, genul de declarație care mă face să mă gândesc că este puțin rupt de realitate. În precedentul mandat de președinte s-a făcut remarcat prin gafele incredibile, dar și prin faptul că era din peisajul anilor în care activa.

Mesajul meu și al celor care sunt în asentimentul meu, care vor să lupte pentru a avea acest Dinamo în viață, noi  suntem dispuși să oferim ultima picătură de energie pentru a avea un Dinamo salvat, un Dinamo în viață. Domnule Anghelache, în loc să oferiți la fiecare site declarații despre ”moartea” noastră inevitabilă, poate mai bine ați veni cu un sfat, o idee, un ajutor concret. Stârniți doar dispreț și cred că ar fi mai constructiv să oferiți un sprijin real.

Dacă tot sunteți în fotbal de 50 de ani, înseamnă că aveți suficiente conexiuni și pârghii, astfel încât să ajutați Dinamo. În caz contrar, rămâneți și doriți-ne moartea în continuare, noi luptăm să salvăm clubul nostru IUBIT. Al nostru Dinamo!

,, Din punctul meu de vedere, FC Dinamo e sortită falimentului. O spun cu mare tristețe, dar trebuie s-o spun. Lucrez la un volum pe care cred că-l voi termina în octombrie, se numește «Dinamo, de la răsărit la apus», care va cuprinde elemente de mare amănunt și de mare importanță. Se va supăra multă lume, dar pe mine nu mă interesează. Odată și odată, trebuie ca adevărul să fie pus pe tapet! (…) Am fost 50 de ani în jurul fotbalului și vreau să vă spun, fără supărare, că știu cam tot ce se întâmplă în el!” Constantin Anghelache.

loading...

Lasă un răspuns