AcasăStiri DinamoCraiova-DINAMO: Formulele de start trimise in teren!

Craiova-DINAMO: Formulele de start trimise in teren!

Dinamo intalneste de la ora 21:30 pe CSU Craiova, un meci extrem de important, care poate confirma startul bun de sezon al echipei noastre. 

Odata cu revenirea in prima liga sub aceasta denumire, oltenii ne-au pus mereu probleme. Din 2015 si pana acum, nu am reusit niciodata sa invingem pe Craiova, doar cateva rezultate de egalitate si multa incrancenare. Am si fost eliminati de doua ori din Cupa Romaniei in ultimele doua editii, un teren complicat, din toate punctele de vedere.

Pentru partida cu Craiova Florin Bratu a ales urmatorul lot: Penedo, Esanu, Delorge, Grigore, Katsikas, Popescu, Popovici, Olteanu, Ciubotariu, Hanca, Cooper, Nistor, Gomelt, Sorescu, Salomao, Pesic, Popa, Axente, Neicutescu. Ramasi in afara lotului pentru acest meci: Mutiu, Ehhmann, Corbu, Tircoveanu, Serban si Moldoveanu. 

AVEM PRIMUL 11 trimis in teren de Florin Bratu: : Penedo – Delorge, M. Popescu, Katsikas, R. Grigore – D. Nistor (cpt), Gomelt, Cooper – Pesic, D. Popa, Salomao.
Antrenor: Florin Bratu
Rezerve: Esanu – Hanca, Sorescu, D. Ciobotariu, Vl. Olteanu, Axente, Sg. Popovici.

 

Antrenorul Craiovei incepe cu: Pigliacelli – Borta, Kelic, Tiago Ferreira – Briceag, Cicaldau, Fedele, Bancu – Barbut, Koljic, Mitrita (cpt).
Antrenor: Devis Mangia

CE A DECLARAT FLORIN BRATU LA CONFERINTA DE PRESA: „Meciul de la Craiova va fi unul extrem de dificil, mai ales ca stim ca ne va astepta un public foarte ostil. Venind dupa aceasta victorie muncita obtinuta cu FC Hermannstadt, cred ca avem un moral bun si echipa poate sa lupte pentru un rezultat bun in Banie.

E foarte greu sa pregatesti un meci la egal, nu ne-am gandit la acest lucru. Noi vom incerca sa dam maximum, sa ii surprindem, iar la sfarsit sper sa fie un rezultat bun pentru noi dupa un spectacol fotbalistic pe masura. Eu respect publicul craiovean pentru ca este cunoscator de fotbal, e patimas. Gazonul va fi o problema pentru ambele echipe. Mitrita si Bancu sunt doi jucatori foarte buni, pe care ii respectam, dar nu vom lua masuri speciale impotriva lor. Cei care vor juca in zona lor vor da maximum pentru a-i bloca”, a declarat tehnicianul dinamovist.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare