Cornel Dinu foarte suparat la finalul partidei: “Zici ca e chitarist la Untold”

Stiri Dinamo

Scris de:

Cornel Dinu, sarbatoritul zilei, a fost in forma in aceasta seara dupa victorie lui Dinamo, una destul de chinuita, mai ales ca am primit doua goluri de la o nou-promovata. 

Cornel Dinu a avut cateva tinte dupa acest meci si nu i-a menajat pe jucatori, dar totodata a avut si cativa remarcati:

„Aduceti-l pe Bejan sa-l vada lumea! Nu exista ordinarie mai mare si nepricepere si jaf fotbalistic. Iertati-ma ca vorbesc asa, dar mi-au venit dracii. E ridicol! Nu are nicio treaba cu Dinamo. Zici ca e chitarist la Untold. Atat il poti pune, sa faca play-back pe scena.

Cum sa ii dai voie sa calce pe urmele lui Nelu Nunweiller? Vine amaratul de la Clinceni si el se intoarce cu spatele. Cine l-a adus pe asta? Si pe Moura ala nu pot sa il vad. Cand aduci jucatori de play-out, te lupti pentru play-out. Norocul nostru a fost slabiciunea lor.

Daniel Popa e mult mai bun decat Montini, daca se insista cu el. Antrenati-l, pregatiti-l! Avea mereu niste calitati. De vreo 13 ani nu mai sunt pregatiti cum trebuie. Nu mai exista pasiune. Acum doar banii conteaza. Sa mai ramai doua ore dupa meci, cum ramanea domnul Ion Marin (n.r. prezent in studio)? E ceva… De ce nu il lasati pe Mihaiu, alt baiat cu potential? Un club de asemenea valoare nu poate fi condus de niste neica nimeni. Sa termine cu idiotenia aia ca stadionul e urat. Nu, domne, fotbalul practicat de ei e urat!”, a declarat Cornel Dinu la GSP Live.

Sebastian Moga spera ca Dinamo sa isi revina dupa meciul din aceasta seara, prima victorie a sezonului pentru echipa noastra:

“Ma bucur pentru baieti, pentru Eugen, pentru suporteri, pentru toata lumea. Am obtinut o victorie meritata, sper sa fie un nou inceput. Am facut o prima repriza echilibrata, n-am stiu sa gestionam situatia dupa 2-0, dar am revenit. Eram in criza de puncte, de rezultate… Nu stim cat de grava e accidentarea lui Filip, voi vorbi cu doctorul si voi vedea. Alternam momentele bune cu cele mai putin bune. N-am facut un joc extraordinar, dar am facut un joc bun. Speram sa ne impacam cu fanii. A contat foarte mult si faptul ca Eugen a venit la Saftica”, a spus Sebastian Moga, dupa victoria cu Academica Clinceni.

EUGEN NEAGOE: „Doamne, ce seara frumoasa mi-au facut baietii! Multumesc, desi nu-mi place ca am luat acele doua goluri. Nu ai voie sa primesti gol din corner. Totul era in grafic, nu trebuia sa le dam mingea, spatiile.

In fine, ii felicit pe jucatori, e seara lor, sper sa fie inceputul si sa acumulam multe puncte. Eu am mare incredere in ei, ii felicit si pe baietii din staff, e victoria lor, a tuturor. Sunt fericit, ma bucur din suflet si sper sa mai obtinem multe victorii frumoase. E foarte greu sa vad echipa la TV, foarte, foarte greu. Ii salut cu drag pe jucatori, pe dinamovisti”

loading...

Lasă un răspuns