Cornel Dinu face praf apararea lui Dinamo. Cum a analizat primul gol

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo a pierdut cu 3-0 partida cu CFR Cluj de pe teren propriu si echlibrul partidei s-a rupt in prima repriza, la un gol stupid incasat de echipa noastra.

A fost un lant de erori ce a precedat executia lui Paun, care l-a luat prin surprindere pe Jaime Penedo, cel de la care avem alte asteptari, mai ales ca a fost singurul jucator din Liga I prezent la CM din Rusia. Cornel Dinu a analizat in stilul sau propriu faza de la gol: 

”Debuteaza cu o respingere total gresita a lu’ baiatul asta, care nu are nimic in comun cu fotbalul, Katsikas, apoi patrunderea si uitati-va la jucatorul de mare valoare si de perspectiva Popescu.

Nu pot sa rabd si sa nu ma dau jos de pe scaun. Sa te duci la un patinaj viteza. Luati-i, ba, carnetul. Saracul, nu are nicio vina copilul. Nu poti sa te duci asa. Iar saracul asta prinde himere. Am ajuns sa il aducem pe Penedo din Panama si sa ma intalnesc cu Cooper”, a declarat Cornel Dinu pentru Telekom Sport.

Si Mircea Rednic cand a analizat golurile incasate de Dinamo, a avut un discurs dur: “Singura mea suparare e ca jucatori de la care se asteapta foarte mult nu fac diferenta. Ma refer mai ales la fotbalistii straini. Ei fac diferenta, dar in sens invers. Se comit erori ca in curtea scolii, impardonabile.  Sunt aceiasi jucatori, cu aceleasi greseli pe care le faceau si antrenorii de dinainte. Penedo a gresit acum, dar sa nu uitam ca a si avut meciuri in care ne-a salvat. Sunt dezamagit in special de jucatorii straini. Ei iau niste bani multi si trebuie sa fie un exemplu.

Avem jucatori care castiga 155.000 de euro pe an doar ca sa se antreneze. E inadmisibil asa ceva. N-am vazut in viata mea un lucru ca asta. Dar Mircea Rednic construieste echipe, nu face minuni. Eu am rabdare si am experienta. Trebuie sa aiba si suporterii rabdare.” a spus atunci Mircea Rednic. 

loading...

Lasă un răspuns