Contra ramane ferm: “Fiecare pe drumul lui”

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Dinamo reuseste sa invinga dupa foarte multa vreme, dar o victorie amara, tinand cont de situatia grea prin care trece clubul nostru.

„Gurita” spune ca „imaginea echipei din meciul cu Voluntari e cea reala”, insa vorbeste cu regret despre promisiunile neonorate ale investitorilor spanioli. Contra e decis sa plece de la Dinamo, insa a marturisit ca va mai sta pe banca si la partida cu Viitorul de sambata viitoare, din saisprezecimile de finala ale Cupei Romaniei.

„Ma asteptam la aceasta victorie si la aceasta descatusare, sper ca victoria sa fie de bun augur pentru partidele viitoare. Am jucatori buni, de caracter. A fost greu sa ajung la ei si sa-i conving ca trebuie sa uite toate problemele care ii inconjoara atunci cand intra pe teren. Le-am spus sa le faca o bucurie suporterilor, care au venit la Saftica si ne-au incurajat cu o zi inainte de meci. Le dedicam aceasta victorie si lor, au suferit in ultimele luni. Sper ca imaginea din meciul cu Voluntari sa fie la fel in toate meciurile.

Aceasta este fata lui Dinamo! S-au vazut multe lucruri pozitive in aceasta partida, haideti sa lasam lucrurile negative pentru alta zi si sa ne bucuram de aceasta victorie. Nimeni nu poate pune la indoiala victoria noastra clara.

In ceea ce ma priveste, cred ca varianta buna e ca fiecare s-o ia pe drumul lui. Per ansamblu, eu cred ca, in aceasta seara, s-a vazut ce poate echipa sa joace si unde ar ajunge daca s-ar rezolva problemele. Am crezut intr-un proiect care s-a transformat intr-un fiasco. Mi-as dori ca problemele sa se rezolve, baietii merita asta. Sa vedem daca voi ajunge la o intelegere cu conducerea. Deocamdata, sunt antrenorul lui Dinamo, vom vedea ceea ce se va intampla zilele viitoare. Luni, voi fi la antrenament si voi incerca ca la meciul cu Viitorul din Cupa sa ne prezentam la fel de bine si sa ne luam revansa.

Ar trebui sa se intample un miracol ca cei 10 milioane de euro sa fie virati. Suma asta mi s-a propus la inceput. In aceste conditii, putem vorbi de posibilitatea de a ramane eu la Dinamo ”, a spus Cosmin Contra la finalul partidei

loading...

Lasă un răspuns