AcasăEditorialContinuitate în caz de rezultat favorabil

Continuitate în caz de rezultat favorabil

Dinamo are o dublă extrem de importantă cu Csikszereda, se joacă menținerea în prima ligă și toate gândurile se îndreaptă către un succes cu echipa clasată pe locul 6 în liga a două.

A fost un sezon greu pentru Dinamo, dar care a arătat mult mai bine per total, în partea a doua a sezonului, începând cu luna ianuarie, când Kopic și-a impus stilul de joc, dar au fost aduși și o serie de jucători importanți, care și-au pus amprenta asupra jocului. Chiar dacă au fost și anumite eșecuri în mercato, totuși sunt și câțiva jucători care au adus un plus evident.

Eddy Gnahore este considerat cel mai bun transfer al lui Dinamo în această iarnă, un jucător care a schimbat cu totul jocul la mijlocul terenului, un adevărat metronom. Autor și a două goluri în această primăvară, Gnahore are acord de prelungire cu Dinamo în cazul în care echipa noastră se salvează, o veste foarte bună.

Același lucru este valabil și în cazul lui Georgi Milanov, un alt jucător extrem de important transferat în iarnă. Chiar dacă este trecut de 30 de ani și s-a lovit de o accidentare în plin sezon, fără pregătire de iarnă centralizată, mijlocașul cu sute de meciuri pentru CSKA Moscova și-a pus amprenta asupra jocului, având 2 goluri și 3 pase de goluri. Milanov are și el acord de prelungire în cazul în care Dinamo se salvează în dublă manșă cu Csikszereda. Milanov a ales să vină în România atât pentru Kopic, cel care l-a convins să semneze, dar și pentru faptul că este mai aproape de casă.

Dinamo are acord de prelungire și cu Astrit Selmani, atacantul din Kosovo care a marcat un singur gol, în momentul în care a început să joace, el s-a accidentat, s-a operat și nu este clar cât va sta departe de gazon și dacă Dinamo va dori să îl țină în lot. Domagoj Pavicic este împrumutat la Dinamo, dar sunt șanse ca el să continue, însă trebuie negociat un contract cu mijlocașul croat. Darko Velkovski are cele mai mici șanse să continue, el este un jucător care a avut și contract de 2,5 milioane de euro în Golf, va fi greu de crezut că poate continua la Dinamo.

Vor fi schimbări de lot, dar din fericire, putem păstra și un nucleu bun de jucători, asta în condițiile în care vom reuși să trecem cu bine de dubla cu Csikszereda. Deja interesul este uriaș pentru prima manșă de luni seară!

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare