AcasăStiri DinamoConferință de presă înainte de Dinamo-Slatina

Conferință de presă înainte de Dinamo-Slatina

Dinamo are un nou meci în liga secundă, de data aceasta împotriva fostei echipe a lui Ovidiu Burcă, CSM Slatina.

Nou-promovata are un parcurs excelent în campionat și se află aproape de zona de play-off, astfel că ne așteptăm la o replică dura. Meciul după cum știm se va juca la Giurgiu, joi, de la ora 17:00, astăzi fiind puse în vânzare biletele pentru acest meci.

Un meci în care Dinamo are nevoie de toate punctele puse în joc pentru a se apropia și mai mult de zona de play-off.

Partida va fi prefațată în cadrul unei conferințe de presă susținută în baza de pregătire de la Săftica, cu o zi înainte de meci, miercuri, de la ora 12:00. Ultima conferință de presă organizată înainte de un meci a fost pentru partida cu Steaua, de pe teren propriu, în luna septembrie.

Vom fi prezenți în cadrul conferinței de presă și ea va fi transmisă LIVE atât pe pagina de facebook Radio Dinamo1948, dar și pe canalul de Youtube Radio Dinamo1948.

Vă așteptăm alături de noi miercuri, de la ora 12:00, dar nu uitați, vom transmite LIVE și conferința de presă susținută de clubul CS Dinamo după super duelul cu PSG din Liga Campionilor, la finalul partidei din Sala Polivalentă, la aproximativ 21:30. După cum s-a anunțat deja, partida cu supercampioana Franței se va juca cu casa închisă, lucru care nu s-a mai întâmplat înainte de pandemie în sala polivalentă.

Programul următoarelor partide! Serie extrem de importantă

Vă prezentăm programul din următoarele săptămâni al echipei noastre. Joia aceasta, începând cu ora 17:00, o întâlnim pe CSM Slatina pe teren propriu, fosta echipă a lui Ovidiu Burcă, meci care trebuie să închidă seria de 5 meciuri în campionat cu un nou rezultat pozitiv. Meciul se va juca la Giurgiu.

Fix peste o săptămână se joacă meciul de la Miercurea Ciuc, cu Csikszereda, formație aflată în zona de play-off, o contracandidată directă la ocuparea unui loc în primele 6. Un meci de risc maxim, ținând cont că se va juca la Miercurea Ciuc. Partida se va juca joi, 3 noiembrie, de la ora 20:00.

Apoi avem etapa a doua din grupele Cupei României, tot pe teren propriu, dar nu știm încă pe ce stadion, meciul cu Sepsi OSK. Meciul se va juca marți, 8 noiembrie, de la ora 21:00. Imediat avem un nou meci pe teren propriu, de data această am fost programați în week-end, 13 noiembrie, duminică, ora 11:00, primim vizita celor de la Dumbrăvița.

Urmează apoi o pauză competițională de aproximativ două săptămâni, iar la finalul lunii noiembrie și început de decembrie le vom întâlni în deplasare pe Politehnica Iași, FC Brașov și Unirea Slobozia (Cupa României).

Mai jos aveți programul din următoarele săptămâni:

LIGA 2 (etapa 12)
Dinamo 1948 București vs CSM Slatina
joi, 27 octombrie, ora 17:00, Giurgiu

LIGA 2 (etapa 13)
AFK Csikszereda vs Dinamo 1948 București
joi, 3 noiembrie, ora 20:00, Miercurea Ciuc

CUPA ROMÂNIEI (faza grupelor, meciul 2)
Dinamo 1948 București vs Sepsi Sf. Gheorghe
marți, 8 noiembrie, ora 21:00

LIGA 2 (etapa 14)
Dinamo 1948 București vs CSC Dumbrăvița
duminică, 13 noiembrie, ora 11:00

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare