Conferință de presă Dusan Uhrin

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Dusan Uhrin este noul antrenor al lui Dinamo și actualul tehnician va intra în pâine destul de repede.

Duminică avem derby-ul cu Rapid, primul meci din play-out, echipa noastră fiind condamnată să înceapă cu dreptul, dacă dorim să evităm locurile de baraj. Nu va fi ușor, dar cu Dusan Uhrin am reușit în sezonul trecut o salvare ce părea miraculoasă la un moment dat, așadar încrederea în capacitatea antrenorului ceh este la cote ridicate.

Dusan Uhrin va susține mâine dimineață o primă conferință de presă de la revenirea la Dinamo, ca antrenor principal, o conferință specială, în care va fi și prezentarea oficială. Acesta va oferi primele declarații din postura de antrenor al echipei. În cadrul conferinței de presă va fi prezent și unul din liderii din teren, Gabriel Torje, cel care este cel mai bun marcator al echipei, după plecarea lui Deian Sorescu.

Conferința de presă va începe de la ora 11:00 și va fi transmisă în direct de Radio Dinamo1948, pe canalul de Youtube!

Irobiso a semnat cu Dinamo!

Atacantul atat de asteptat de suflarea dinamovistă, a semnat si este oficial jucătorul lui Dinamo!

Atacantul nigerian Christian Okechukwu Irobiso, ultima oară la Gaz Metan Mediaș, a semnat astăzi un contract cu clubul nostru și va evolua cu numărul 35 pentru Dinamo București în acest sezon competițional. Irobiso a adunat 21 de meciuri în această ediție de campionat, a marcat două goluri și a dat trei pase decisive.

29 de ani va împlini Irobiso peste două luni, pe 28 mai.

Paços Ferreira, União Madeira, Farense, Cova Piedade, Varzim (toate din Portugalia), Senica (Slovacia), Vysocina (Cehia) și Gaz Metan Mediaș (România) sunt echipele la care a evoluat Irobiso în carieră. Îi urăm cât mai multe reușite în tricoul alb-roșu!

 

loading...

Lasă un răspuns