Conferinta de presa: Ce a declarat Uhrin despre intalnirea cu Rednic!

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo a reusit calificarea in semifinalele Cupei Romaniei, dar echipa noastra se concentreaza acum pe partidele din campionat.

Dinamo a pierdut primul meci din play-out si trebuie sa nu piarda la Iasi, pentru a nu ajunge in partea periculoasa a clasamentului. Uhrin stie ca va fi greu la Iasi, dar spera ca jucatorii vor fi mai motivati:

“Va fi un meci dificil pentru noi, am pierdut cu Clinceni in campionat, trebuie sa jucam mult mai bine. Nu vreau sa pierdem acest meci, conteaza mult acest meci, asta este realitatea. Pentru noi e un meci important, trebuie sa aratam mai mult decat pana acum, asta e parerea mea, sa luptam si mai multt fata de ultimele meciuri. Sper ca jucatorii isi doresc sa castige toate meciurile, luptam sa castigam, nu pentru a fi fericiti pe teren, trebuie sa se concentreze mai mult. Rednic nu pot sa zic ca stie echipa noastra, s-au schimbat multi jucatori, dar e un antrenor foarte bun.” a declarat Uhrin la conferinta de presa.

Uhrin a vorbit si despre situatia din Cupa, acolo unde Craiova a fost eliminata in semifinale: „E bine ca a fost eliminata Craiova, stiu stadionul de acolo, ce atmosfera ar fi fost in finala cu ei, dar trebuie sa trecem de semifinala. Fiecare meci e diferit aici, Fcsb are o echipa mai buna decat Clinceniul, daca vom trece de semifinala, ar fi bine sa jucam finala pe Arena Nationala. Fcsb trebuie sa treaca de Hermannstadt ca sa ne intalnim, nu va fi usor pentru ei.” a mai spus Uhrin la conferinta.

“Trebuie sa castigam Cupa”

loading...

Lasă un răspuns