Conferința de presă a lui Rednic, live la RD1948!

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Dinamo se pregătește de meciul cu Sepsi Sf. Gheorghe, un meci extrem de important pentru echipa noastră, care caută primele puncte din deplasare din acest sezon.

Dinamo se poate ”lăuda” cu un singur gol marcat în meciurile disputate în deplasare și meciul de duminică cu Sepsi trebuie să aducă mai mult decât atât, trebuie să aducă cel puțin un punct, ceea ce ar fi o premieră. Dinamo și Sepsi sunt vecine de clasament.

O premieră va fi și pentru noi sâmbătă dimineața, începând cu ora 10:00, pe canalul de Youtube. Vom transmite live conferința de presă a lui Mircea Rednic, care va prefața meciul cu Sepsi, cu siguranță antrenorul echipei noastre va discuta și despre ultimele două mutări realizate de Dinamo, transferurile lui Cătălin Carp și Marko Nunic.

Mircea Rednic va oferi detalii despre absențele pe care le are Dinamo în duelul cu echipa antrenată de Cristiano Bergodi!

Așadar, va așteptăm alături de noi sâmbătă dimineață, cu câteva minute înainte de ora 10:00, pe canalul de Youtube, pentru a urmări conferința susținută de antrenorul echipei noastre!

„Jucăm bine 70 de minute, după care facem greșeli copilărești, de manual, goluri de astea care pot fi evitate. Nu se poate, fratele meu, așa. Intrai în prelungiri și se juca. Zici că e prima dată când au jucat, pentru unii dintre ei. E și de moral, iei două goluri, e incredibil. 

Steliano Filip s-a accidentat și a trebuit să-l schimb, o lună cred că e out. 75 de minute ne-am mișcat, dar e de muncă. Jucătorii care au venit nu reușesc să joace două meciuri la rând, e și oboseala. Altă era situația dacă îi aveam pe cei șase titulari care mi-au lipsit la acest meci.

Pentru noi important e campionatul, iar astăzi au avut șanse și alții. Neicuțescu și Moldoveanu n-au evoluat deloc față de acum patru ani, au rămas la același nivel. Nu-i de mirare că aduc alți jucători. Bravo lui Țîră! Asta e reacția. Mi-a arătat că mă pot baza pe el. Sunt mulți care plâng, primesc șansa dar nu-mi demonstrează că merită să joace. 

E șansa ta, măcar să alergi, dar nici măcar nu aleargă unii dintre ei. Antrenorul s-a bazat pe mine și am arătat că pot, asta vreau de la ei”, a declarat Rednic la finalul partidei cu Arges.

loading...

Lasă un răspuns