Conferința de presă a lui Mircea Rednic, în direct la Radio Dinamo1948

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Dinamo se pregătește de duelul cu Voluntari de mâine seară, un prim meci din returul sezonului regulat pentru echipa noastră.

A fost o primă parte a sezonului cu multe probleme pentru echipa noastră, dar la finalul partidei cu CFR, Mircea Rednic a spus că urmează un nou campionat pentru Dinamo odată cu reluarea competiției.

Au fost două săptămâni de pauză care au venit la momentul prielnic pentru echipa noastră, care a și organizat două partide amicale, cu FC Buzău și Astra Giurgiu, ambele câștigate și ambele transmise în direct de către Radio Dinamo1948.

Continuăm astăzi seria transmisiilor live.  Conferința de presă a antrenorului principal Mircea Rednic a fost programată duminică, 21 noiembrie, la ora 12:30, la sala de evenimente a stadionului „Dinamo”.

Conferința de presă va fi transmisă în direct pe canalul de Youtube Radio Dinamo1948! 

Partida FC Voluntari vs Dinamo București, contând pentru prima etapă a returului în Liga 1, se va disputa luni, 22 noiembrie, la ora 20:30, pe arena din Voluntari.

Ultimele detalii oferite de Zăvăleanu: ,,Trebuie să avem multă răbdare”

Răzvan Zăvăleanu, administratorul judiciar al clubului, are misiunea de a scoate Dinamo din insolvență, într-o perioadă extrem de delicată.

Pe lângă acest lucru, Zavaleanu și-a asumat faptul că încearcă să aducă investitori la Dinamo, pentru a oferi un plus de perspective unui club ținut în viață de DDB, dar și de alți dinamoviști care au venit cu un plus financiar în momentele grele.

Însă nu este ușor să aduci un investitor la un club aflat în insolvență, care așteaptă aprobarea planului de reorganizare și care are totodată foarte multe minusuri, singurul plus adevărat fiind baza de suporteri loiali.

Reprezentantul administratorului judiciar de la Dinamo, Răzvan Zăvăleanu, a demarat negocierile cu potențiali investitori străini care s-au declarat interesați de club, mai ales că la o echipă din est grupele europene sunt mai ușor de accesat.

“Trebuie să avem multă răbdare. Investitorii străini care s-au declarat interesați de Dinamo au solicitat documente pentru a vedea situația de la club și le-am pus la dispoziție aceste materiale lămuritoare. Însă, cum v-am mai spus, este un proces de durată” a explicat Zăvăleanu pentru Fanatik.

Conform planului de reorganizare întocmit de administratorul judiciar și votat de creditori, investitorii interesați de preluarea clubului trebuie să prezinte garanții de 20 de milioane de euro în următorii patru ani.

,,Ce pot să vă spun despre cei interesați să investească la Dinamo e că sunt orientați spre profit. Ei gândesc că au mai ușor acces la cupele europene cu un club din estul Europei cum este Dinamo, în comparație cu un club din vest”, a mai spus Zăvăleanu.

Așadar, până când Dinamo va deveni un club care să fie cu adevărat atractiv pentru investitori și să avem ceva concret, noi trebuie să ținem acest club în viață!

HAI DINAMO

loading...

Lasă un răspuns