AcasăStiri DinamoConcurenta pentru semnatura lui Pablo De Lucas: "Asteptam raspunsul lui"

Concurenta pentru semnatura lui Pablo De Lucas: „Asteptam raspunsul lui”

Dinamo vrea sa mareasca numarul spaniolilor din lot si echipa noastra este aproape de a-l aduce pe Pablo De Lucas.

In asteptarea unui raspuns din partea lui Paul Anton, conducerea clubului incearca sa mai aduca inca un jucator la mijlocul terenului. Cosmin Contra vrea sa aduca tot un jucator alaturi de care a mai lucrat in trecut, este vorba despre mijlocasul spaniol Pablo De Lucas. In varsta de 33 de ani, de Lucas a venit prima data in Romania in 2013, cand Cosmin Contra era antrenor la Petrolul Ploiesti. A avut prestatii extrem de apreciate la Petrolul, unde a evoluat in 71 de partide, marcand 5 goluri si oferind 7 pase decisive.

In Liga I a mai evoluat intr-un sezon pentru Viitorul, in stagiunea 2015/2016, iar in sezonul trecut, in partea a doua a campionatului, a evoluat pentru Voluntari, sub comanda lui Mihai Teja. A fost titular in aproape toate partidele si acum a ramas liber de contract. Jucatorul este in discutii cu Dinamo, dar are oferta si de la Voluntari, dupa cum a declarat Ioan Andone:

”Pablo de Lucas ne-a ajutat foarte mult la FC Voluntari. Noi vrem sa ne intarim si il dorim in continuare. El e liber de contract, noi i-am oferit un contract bun, iar maine (miercuri) asteptam si raspunsul lui. Cum sa ma supar daca s-a bagat pe fir si Dinamo? Daca Dinamo ii da bani mai multi, normal ca se duce acolo”, a spus Ioan Andone, pentru ProSport.

Din informatiile RD1948, Pablo De Lucas ar fi fost convins insa de Contra sa semneze cu Dinamo, probabil vom afla in urmatoarele ore daca acesta va semna intr-adevar cu Dinamo sau va accepta oferta celor din Voluntari.

 

Transfer extrem de interesant reusit de Dinamo: Fundas de nationala pentru Contra!

S-a stabilit programul rundei cu numarul trei! Cand se joaca partida cu Botosani

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare