Concluziile lui Jerry dupa victorie! Ce spune despre duelurile urmatoare

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo s-a impus in deplasarea de la Arad cu 1-0, la capatul unui meci de lupta, cu putine realizari tehnice, asta si pentru ca gazonul s-a prezentat in conditii destul de proaste.

Dinamo a deschis scorul destul de repede din penalty, apoi formatia noastra s-a aparat foarte bine, fara a le oferi mari ocazii gazdelor. O victorie nu spectaculoasa, dar foarte necesara pentru echipa noastra, tinand cont de programul infernal pe care il vom avea in continuare. Gane este multumit de victorie si antrenorul dinamovist a spus ca nu avea rost sa riscam dupa marcarea golului, mai ales ca aradenii sunt buni pe contraatac:

”Sunt foarte bucuros, felicit jucatorii pentru spiritul de lupta, am deschis scorul, dar am mai avut ocazii. Si ei au pus presiune, dar am iesit invingatori. Nu avea rost sa riscam dupa gol, nu era nevoie sa iesim si sa dominam, sa lasam spatii, UTA e o echipa foarte buna pe contratac. Pentru noi sunt mai importante punctele, mai ales in conditiile de la Arad. Stadion superb, dar gazonul lasa de dorit.”

Gane se gandeste acum la meciurile urmatoare, dar a avut si un mesaj de multumire pentru suporteri dupa s-a realizat sold-out la meciul cu Medias, iar acum pentru meciul cu Fcsb de pe 10 februarie s-au dat peste 15 000 de tichete deja: „Acum urmeaza meciurile tari, derby-urile cu FCSB si Craiova. Trebuie sa ne recuperam. Vreau sa multumesc si fanilor pentru ajutor, iar s-au vandut bilete, e un gest remarcabil, fara ei ar fi foarte greu,” a declarat Jerry Gane dupa meci.

DINAMO CAUTA SOLUTII PENTRU POSTUL DE FUNDAS DREAPTA!

Dinamo incearca sa se miste in urmatoarea perioada pe piata transferurilor, astfel incat Gane sa aiba la dispozitie un lot competitiv pentru ultima parte a sezonului.

Managerul echipei, Marius Nicolae, a declarat in cateva randuri ca vrea sa aduca printre altele si un fundas dreapta.

Cei din GSP anunta faptul ca Dinamo negociaza cu Andrei Petelu (28 de ani), liber de contract dupa ce i-a expirat intelegerea cu Sheriff Tiraspol. Din informatiile RD1948, Dinamo s-a interesat de serviciile sale, dar avem de tras pentru a-l aduce pe jucator, deoarece de serviciile sale se intereseaza si Kisvarda din Ungaria.

Dinamo il are doar pe Deian Sorescu in acest moment solutie viabila pentru postul de fundas dreapta, Andrei Radu este fundas dreapta, iar in rest sunt doar posibile improvizatii. Peteleu mai jucat la Delta Tulcea, Gloria Bistrita, FCM Tg. Mures, Sageata Navodari, Petrolul si CFR Cluj. In tricoul CFR-ului, fotbalistul a castigat doua titluri, in 2018 si 2019. In intervalul ianuarie 2020 – ianuarie 2021 a activat in Moldova, la Sheriff Tiraspol, formatie pentru care a jucat in 11 meciuri.

Nu este pentru prima data cand se incearca transferul lui Peteleu, el a fost dorit in mai multe randuri, prima data Mircea Rednic a incercat sa il aduca la Dinamo in 2016, dar transferul a picat atunci. Ulterior, Dinamo a incercat sa il aduca de la CFR, dar pana la urma jucatorul nu a mai ajuns la Dinamo. Sa speram ca a treia oara va fi cu noroc si Peteleu va veni sa completez un post cu probleme, astfel incat sa fim acoperiti in defensiva.

loading...

Lasă un răspuns