AcasăStiri DinamoConcluziile lui Burcă după egalul cu Plopeni! Cât de gravă este accidentarea...

Concluziile lui Burcă după egalul cu Plopeni! Cât de gravă este accidentarea lui Bani

Dinamo a terminat la egalitatea al doilea meci de pregătire din această iarnă.

În direct la Radio Dinamo1948, echipa noastră a reușit doar un egal, 1-1, împotriva echipei CSO Plopeni, din al treilea eșalon fotbalistic.

La finalul partidei, antrenorul lui Dinamo a vorbit despre rezultatul înregistrat de Dinamo, despre faptul că jocul nu arată încă așa cum ne dorim, dar și despre accidentarea lui Ahmed Bani:

,,Nu ne interesează foarte mult rezultatele, a fost un volum foarte mare de lucru, în condițiile astea ne-am prezentat decent. Le-am spus și lor, chiar și așa, nu există meciuri amicale și oficiale, încercăm să abordăm la nivelul nostru de pregătire, cu acest grad de oboseală ridicat, toate meciurile la victorie. O repriză am câștigat, alta am pierdut, trebuie să arătăm cum trebuie atunci când trebuie.

Avem problema asta cu terenul, e unul din cele mai bune din București, de aceea preferăm să venim aici, e o problema, încercăm să luăm în considerare în toate aspectele, să facem tot posibilul astfel încât să avem tot lotul valid. Bani este ok, a călcat pe piciorul portarului, vom vedea, cred că este o ușoară entorsă la jucător.”

,,Nu e problema mea legată de salarii, lucrurile sunt în zona decentă, nu sunt perfecte, dar suntem ok, ne-am liniștit, trebuie să ne concentrăm pe ce avem de făcut, dacă am realizat ceva, am făcut prin disciplină și multă muncă, să revenim la modestie, disciplină, dar cred că suntem pe drumul cel bun.”, a transmis Ovidiu Burcă la finalul partidei.

Despre redirecționarea impozitului pe venit, faptul că jucătorii au realizat și ei acest lucru ieri: ,,Facem tot putem, transmitem către cei care vor să ajute Dinamo, este o metodă legală de a redirecționa impozitul pe venit, e binevenit acest ajutor.” a transmis Ovidiu Burcă la finalul partidei.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare