Comunicat FC DINAMO

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Comunicat de presa

Bucuresti, 16 iulie 2020. Dinamo Bucuresti a anuntat in aceasta dimineata Liga Profesionista de Fotbal (LPF) ca sase jucatori au fost confirmati pozitiv la testul Real Time PCR pentru diagnosticarea Covid-19, efectuat in aceasta saptamana pentru toti componentii lotului, staff tehnic, medical si administrativ din cadrul echipei.

A fost a sasea testare la Dinamo in aceasta vara, prima fiind programata pe 15 mai 2020, in cantonamentul de la Saftica, o data cu reluarea antrenamentelor dupa pauza de doua luni de zile in care fotbalul a fost suspendat din cauza pericolului epidemic reprezentat de virusul Covid-19.

Toti reprezentantii echipei noastre vor reface, peste 5 zile, testul Real Time PCR pentru diagnosticarea Covid-19, conform prevederilor legale stabilite de ordinul comun al Ministerului Tineretului si Sportului si Ministerul Sanatatii.

Pe perioada acestor zile se vor urma masurile impuse de Directia de Sanatate Publica, a precizat medicul Liviu Batineanu pentru www.fcdinamo.ro.

Partida Dinamo Bucuresti vs Chindia Targoviste (Liga 1, play-out, etapa a 3-a), reprogramata astazi, la ora 19:00, fara spectatori, pe arena din Stefan cel Mare, a fost amanata si se va disputa la o data ce va fi comunicata in perioada urmatoare de LPF.

Dinamo 1948, prin Biroul de presa

 

Avem precedentul de la Petrolul, e clar. Au fost situatii cu mai multi jucatori testati pozitivi. Nu stiu ce impact are asupra lotului. Il asteptam pe domnul Balanescu sa ajunga la LPF si sa vedem ce facem mai departe. Nu vrem sa fie dezavantajati, asa incat vestea e prea proaspata. Avem doar niste scenarii si sper ca pana la sfarsitul zilei sa avem mai multe informatii”, a spus Justin Stefan, la Pro X.

loading...

Lasă un răspuns