Cobrea la Dinamo!

Stiri Dinamo

Scris de:

Dupa cum a anuntat in exclusivitate Radio DInamo1948,  Alberto Cobrea s-a antrenat in ultimele zile alaturi de echipa noastra. Conform Digisport fostul portar al Petrolului a semnat astazi o intelegere pe trei sezoane cu echipa noastra.

Conform informațiilor obținute de Digi Sport, Cobrea a semnat o înțelegere valabilă pe 3 sezoane cu formația patronată de Ionuț Negoiță. Goalkeeperul de 25 de ani a ajuns în Ștefan cel Mare din postura de jucător liber de contract, după ce s-a despărțit de Petrolul. Dinamo nu a fost singura variantă pentru Cobrea, care a mai fost dorit de FC Botoșani și CS U Craiova.

Cătălin Grigore, fostul antrenor cu portarii de la Petrolul, care acum face parte din staff-ul lui Ioan Andone a fost cel care l-a recomandat pe jucătorul născut în Piatra-Neamţ. Goalkeeperul de 25 de ani a fost titular incontestabil în poarta Petrolului în returul sezonului încheiat, el fiind de asemenea şi căpitanul echipei.

 

 

loading...

Comentariile sunt închise.