Clauza speciala a lui Nemec

Stiri Dinamo

Scris de:

Adam Nemec are o clauza speciala in contract, clauza care face ca jucatorul sa castige mai mult, daca este vandut.

Varful slovac isi doreste sa plece in aceasta iarna ca urmare a unei clauze din contractul semnat cu Dinamo. Potrivit surselor GSP.RO, Nemec ia 10% din banii incasati de echipa lui Negoita.

“Este posibil sa vina Nemec. Eu cred ca vine. Eu am facut o oferta. Jucatorului ii convine sa plece acum, prin transfer. E mai bine decat sa plece liber de contract in vara. Daca pleaca liber, sa zicem ca ia un salariu de 25.000 de euro pe luna. Dar daca pleaca prin transfer, are procente din suma de transfer. Castiga mai multi bani.

Cu cat ia Dinamo mai multi bani, cu atat primeste si el mai mult. Daca Dinamo ia acum 500.000 de euro, ia si el bani mai multi. In iarna, Dinamo ia 250.000 de euro. Lui ii convine acum sa se rezolve acum transferul”, a spus Becali la Pro X.

Nu cred ca se gandeste la plecare, el a fost la echipa nationala, a jucat foarte bine, a marcat acolo. Asa e din pacate, a ratat mult a avut cateva ocazii uriase, nu a marcat. Ar fi bine pentru el sa marcheze, sa aiba mai multa incredere, e bine si pentru noi. E un jucator care se pregateste foarte bine, am vazut ca lumea il apreciaza, suporterii l-au aplaudat in momentul schimbarii. Un jucator de mare caracter, se pune in slujba echipei, munceste. Sa dea Dumnezeu sa marcheze cat mai repede.”

Daca se gandeste la un inlocuitor pentru Nemec: “Sincer, nu ma gadesc acum. Deocamdata e aici, important pentru noi e sa urcam in clasament cu Adam alaturi de noi si in timpul asta sa vedem ce decizie va lua si el, speram sa fie pozitiva. Cred ca el nu s-a hotarat inca, asa simt si eu din discutiile cu el” a spus ieri in direct la Radio Dinamo1948, antrenorul echipei noastre, Vasile Miriuta.

 

loading...

Lasă un răspuns