Claudiu Niculescu revine în liga secundă

Stiri Dinamo

Scris de:

Claudiu Niculescu s-a despărțit acum câteva săptămâni de Politehnica Iași, dar fostul mare atacant dinamovist nu a stat mult timp fără echipa.

După despărțirea de Eugen Beza, produsă vinerea trecută, cu o zi înaintea meciului cu Metaloglobus, din etapa a 13-a a Ligii 2, CS Comunal Șelimbăr și-a anunțat, luni, 7 noiembrie 2022, noul antrenor principal.

Este vorba despre Claudiu Niculescu (46 de ani), cel care în urmă cu aproape o lună de zile își rezilia contractul cu Poli Iași, altă echipă din Liga 2 cu care semnase la începutul sezonului, în vară, conform Liga2.ro.

Fostul atacant s-a prezentat deja la antrenamentele ”călăreților roșii” și va debuta pe banca acestora sâmbătă, la Râmnicu Vâlcea, chiar împotriva echipei din orașul său natal, CSM Slatina.

”CSC 1599 Șelimbăr are, începând de astăzi, un nou antrenor principal. În vârstă de 46 de ani, Claudiu Niculescu va conduce antrenamentele ”alb-roșilor” din Șelimbăr și va avea primul duel oficial sâmbătă, la Rm. Vâlcea, cu CSM Slatina”, a anunțat CS Comunal Șelimbăr pe site-ul său.

”De astăzi începem un nou capitol pentru clubul nostru alături de Claudiu Niculescu, cu care am semnat un contract valabil până la finalul sezonului actual. Este un parteneriat în urma căruia dorim să intrăm în normalitate și să devenim o echipă puternică de care să fim mândri”, a declarat Cornel Stănilă, directorul general al clubului sibian.

”În cariera de jucător Claudiu Niculescu a strâns 461 de partide și 215 goluri, a evoluat pentru echipe precum Universitatea Craiova, Dinamo București, Genoa, Duisburg, Omonia Nicosia, fostul atacant reușind să strângă și 8 selecții la echipa națională a țării noastre.

Claudiu Niculescu este posesor al licenței PRO iar printre echipele pe care le-a antrenat se numără: Universitatea Cluj, FC Bihor Oradea, CSM Reșița, CSM Râmnicu Vâlcea, CS Mioveni, FC Voluntari, Dinamo București, Al-Tai (Emiratele Arabe Unite), Concordia Chiajna și Poli Iași.

Îi dorim mult succes și cât mai multe victorii pe banca CSC 1599 Șelimbăr, noului nostru antrenor!”, a mai notat clubul sibian.

Se anunță super atmosferă! Sold-out în PCH

Dinamo se pregătește de meciul cu Sepsi de pe Arcul de Triumf.

Se anunță o super atmosferă pe Arena de lângă manastirea Casin, nu mai sunt disponibile bilete în PCH!

Anunțul a venit pe pagina oficiala de facebook:

,,SOLD-OUT în PCH

https://www.bilete.ro/dinamo-1948-bucuresti-sepsi-osk-sf-gheorghe-cupa-romaniei/

A mai rămas doar o zi până la partida cu Sepsi Sfântu Gheorghe, din Cupa României, programată marți, 8 noiembrie, la ora 21:00, pe Arena „Arcul de Triumf”.

Meciul de mâine seară nu este unul oarecare. Este primul meci al unei echipe de fotbal pe cel mai nou stadion din Capitală.

Sunt cunoscute eforturile și demersurile de durată prin care am reușit să obținem accesul pe Arena „Arcul de Triumf”.

Dincolo de demersuri, efortul este și unul financiar. Avem nevoie de prezența suporterilor pentru a încuraja echipa, pentru a acoperi o cheltuială semnificativă și pentru a demonstra că acest stadion este o soluție viabilă și de-acum înainte, până la construirea noului Stadion Dinamo.

Pe „Arcul de Triumf” suntem în cea mai selectă zonă a Bucureștiului, la doi pași de Dinamo.

„Câinilor”, haideți să testăm acustica Arenei „Arcul de Triumf”! Să cântăm să se audă până-n Ștefan cel Mare și Obor!

Biletele puse în vânzare la Peluza Nord a noului stadion, denumită Peluza Cătălin Hîldan (PCH) la Dinamo București vs Sepsi Sfântu Gheorghe, au fost epuizate.

Până la ora 16:00, aproape 5.000 de locuri au fost ocupate pe „Arcul de Triumf”, bilete și abonamente.

„Family Zone” este disponibilă la tribuna a doua a stadionului, sector O1.

Astăzi și mâine, în ziua meciului, casele de bilete de la „Arcul de Triumf” sunt deschise începând cu ora 16:00.”

loading...

Lasă un răspuns