AcasăStiri DinamoCine vine in locul lui Mutu la Voluntari

Cine vine in locul lui Mutu la Voluntari

Adrian Mutu a plecat de la Dinamo pentru a merge alaturi de Cosmin Contra la echipa nationala, dar in primavara a primit oferta de a lucra la FC Voluntari. 

Acesta a salvat in extremis pe Voluntari de la retrogradare, dar jocul era unul extrem de modest si fostul nostru director general a fost demis. Interesant e nu doar ca a fost demis, dar si cine este inlocuitorul sau.

Este vorba chiar de Claudiu Niculescu, cel pe care Adrian Mutu l-a criticat in diverse randuri pentru situatia de la echipa:

„Am demarat negocieri cu mai multi antrenori si, in momentul de fata, putem spune ca in proportie de 99,99% ne-am inteles cu Claudiu Niculescu. Nu putem sa uitam performantele pe care le-a facut cu echipa noastra, cunoaste jucatorii, cunoaste modul de lucru. Urmeaza sa revina in aceasta seara in tara (n.r. din vacanta) si maine probabil ca vom parafa contractul.

In momentul in care va fi oficial vom avea si noi un comunicat. Am reusit sa aducem deja 2-3 copii din esaloanele inferioare pe care noi ii monitorizam. Din toate experientele trebuie sa invatam ceva si cred ca veti vedea din primele etape ale sezonului urmator o noua abordare”, a dezvaluit Robert Gheorghe, unul dintre membrii Consiliului de Administratie de la Voluntari, pentru Sport Total FM.

De mentionat ca intre Mutu si Niculescu a avut loc inainte de finalul sezonului un schimb de replici mai putin ortodox.

„Am facut dublul punctelor pe care le-a facut Niculescu. Ma deranjeaza cand vad ca spune ca «Mutu a fost batut de Bratu cu copiii», o aberatie. Tot copiii astia au fost la meciul trecut si au luat 4. Nu stiu daca este un meci intre mine si presa, eu doar antrenez, nu stiu de ce trebuie s-o luam atat de personal”, a declarat Adrian Mutu, la o conferinta de presa.

Prezent in studioul Digi Sport, la „Fotbal Club”, Claudiu Niculescu a urmarit live conferinta lui Mutu si a comentat apoi declaratiile „Briliantului”: „Ce sa zic? Mi-e greu sa vorbesc. Daca el considera ca trebuie sa se ia de mine, asta e. El nu e la concurs cu mine, cu Chiajna are treaba. Cu toate astea, am incredere in el si stie fotbalul, e clar ca stie fotbal. Sper sa salveze Voluntariul. Unii antrenori se simt pregatiti sa debuteze. Eu as prefera sa ne spunem fata in fata daca e ceva de zis. Asa mi se pare colegial. Ne cunoastem de atatia ani. Nu am nicio problema cu el”.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare